CHP'li muhalifler, tedavi gören Erdal İnönü'yü ziyaret etti

  • Giriş : 28.10.2007 / 13:47:00

CHP'li muhalifler ABD'de kanser tedavisi gören Erdal İnönü'yü istirahata çekildiği evinde ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'de Genel Başkan Deniz Baykal'a muhalif olan Mustafa Sarıgül, Hikmet Çetin ve Onur Kumbaracıbaşı, ABD'de kanser tedavisi gören Erdal İnönü'yü istirahata çekildiği evinde ziyaret etti.

CHP'den muhalif isimler Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hikmet Çetin ve Onur Kumbaracıbaşı, bugün New York'tan İstanbul'a döndü. Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklama yapan Sarıgül, Çetin ve Kumbaracıbaşı, İnönü'nün sağlık durumunun iyi olduğunu ve bir süre önce hastaneden taburcu edilerek evde istirahata
çekildiğini söyledi. İnönü'nün Türkiye'deki siyasi gelişmeleri de yakından takip ettiğini belirten Hikmet Çetin, "Sayın İnönü, Türkiye'de ve dünyada yaşanan gelişmeleri endişe ileizliyor. Kendisi özellikle terör olayları ve Kuzey Irak'a yapılması beklenen askeri operasyon konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi" dedi.

Mustafa Sarıgül ise Türkiye'deki sosyal demokratların duayenlerinden olan Erdal İnönü'yü çok sağlıklı gördüğünü, bunun kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti. Sarıgül, CHP'deki genel başkanlık yarışı konusunda yaşanan gelişmelerin hatırlatılması üzerine de, "Genel başkan adayları yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. Keşke bu adaylar genel seçimlerden önce ortaya çıksalardı. O zaman Türkiye'de sosyal demokratların durumu daha farklı olurdu. Bugünkü siyasi tablo çok değişik olabilirdi. Bu demokratik bir yarışolacak. Bizim hareketimiz ne Sarıgül ne sayın Çetin ne de Sayın Kumbaracıbaşı'nın tek başına başlattığı bir hareket. Bu gerçek bir sosyal demokrasi hareketidir. Ben halka ve Hakk'a inanan bir lider olarak bu yarışta sonuna kadar varım" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious