CHPli muhalifler Geyve'de gizli bir zirve oluşturdular

CHPli muhalifler Geyve'de gizli bir zirve oluşturdular.9760
  • Giriş : 28.08.2007 / 13:57:00

Türk solunun önemli isimleri Geyve’de gizli bir toplantıda bir araya geldi. Zirvede neler konuşuldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Buluşmada, 22 Temmuz sonrası CHP’de yaşananlar ve Türkiye solunun durumu değerlendirildi.

Ali Kaya’nın çiftliğinde yapılan toplantıya Altan Öymen, Fikri Sağlar, Gülsün Bilgehan, Ercan Karakaş, Seyfi Oktay, Abdülkadir Ateş, Hasan Fehmi Güneş, Cahit Çıngı, Selçuk Gedikli ve Osman Nuri Zengin katıldı.

SORUN BAYKAL’DA
Buluşmada sorunun CHP’nin parti programından değil, Genel Başkan Baykal ve parti yöneticilerinin söylem ve yönetimlerinden ileri geldiği tespiti yapılarak, CHP içerisinde mücadelenin yükseltilmesi fikri ifade edildi.

3 Ağustos’ta yapılan Parti Meclisi toplantısında yönetimi eleştiren Bilgehan ve 13 PM üyesinin hareketin doğal önderi olarak algılanması gerektiği belirtildi. Parti içerisinde birbirinden kopuk yürütülen muhalif çalışmaların birleştirilmesine vurgu yapılarak, Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının başlattığı hareketin de bu yapı içerisine alınması fikri dile getirildi.

Toplantıda eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay, CHP dışında solda bir parti kurma çalışmalarının da izlenmesi gerektiğini kaydetti. 22 Temmuz öncesi CHP Milletvekili olan Abdülkadir Ateş de, AB Parlamentosu’na seçildiğinde kendisini Sezer, Erdoğan, Arınç ve Gül’ün tebrik ettiğini, Baykal’ın tebrik bile etmediğini söyledi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious