CHP'li muhalifler Kurultay öncesi toplanıyor

CHP'li muhalifler Kurultay öncesi toplanıyor .56737
  • Giriş : 31.12.2007 / 10:14:00

CHP'de Demokratik Değişim Hareketi, yönetime muhalif isimleri Ankara'da bir araya getirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 Temmuz seçimlerinin ardından olağan kurultay sürecine giren CHP'de muhalifler çalışmalarını sürdürüyor. CHP eski Ankara Milletvekili Mehmet Tomanbay'ın başını çektiği CHP'de Demokratik Değişim Hareketi, kurultay öncesinde "taban" toplantıları yaparak strateji geliştiriyor.

Son olarak, çok sayıda akademisyen ve siyasetçinin katılımıyla ODTÜ Vişnelik tesislerinde bir toplantı gerçekleştiren DDH'nin diğer muhalif gruplarla da temaslarını sürdürdüğü öğrenildi.

DDH'nin "CHP'nin çeşitli düzeylerinde görev yapmış ve Partinin tutucu, bireyci ve sağcı kadrolarınca mağdur edilmiş" siyasetçi ve önderleriyle de görüş alışverişinde bulunduğu ifade edildi. Öte yandan, genel başkan adayları arasında adı geçen ve kurultaya tek adayla gidilmesi çağrısını her fırsatta dile getiren CHP Parti Meclisi Üyesi Gülsün Bilgehan'ın ise, geçtiğimiz hafta sonu, DDH Siyaset Akademisi'nde düzenlenen bir panele katılarak konuşma yapması, CHP kulislerinde "Bilgehan DDH'ye destek verecek" yorumlarına neden oldu.

CHP'de Demokratik Değişim Hareketi'nin 5 Ocak 2008'te saat 13.00'te Ankara'da gerçekleştireceği "Türkiye Birinci Değerlendirme Toplantısı"na CHP'de bir dönem üst düzey siyaset yapmış, siyaset önderlerinin de katılması bekleniyor.

Toplantıda, "CHP'de Demokratik Değişim Hareketi"nin ilkeleri, hedefleri ve CHP'ye dair projeleri masaya yatırılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious