CHP'li muhalifler sahaya indi!

CHP'li muhalifler sahaya indi! .10555
  • Giriş : 24.10.2007 / 08:49:00

Koç ve kendisini destekleyen milletvekilleri, dün grup başkanvekilliği gündemiyle oy kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 Temmuz seçimleri sonrasında TBMM'deki grup toplantılarına katılmayan ve geçen hafta genel başkan adaylığını ilan eden Koç ve kendisini destekleyen milletvekilleri, dün grup başkanvekilliği gündemiyle basına kapalı yapılan oylamaya gelerek oy kullandı.

Muhalefetin de katıldığı seçime CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın gelmemesi dikkat çekti.

Dengeler yarışı

Koç ve ekibi, CHP Ankara Milletvekili Hakkı Süha Okay, Adana Milletvekili Tacidar Seyhan ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin yarıştığı gizli oylamada İnce'den yana tavır koydu. Okay'ı CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın, Seyhan'ı da CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem'in desteklediği oylamada, İnce'nin kendisini destekleyenlerin yanı sıra Koç ekibinden de oy alması anlamlı bulundu.

İlk turda Okay'ın 35, Seyhan'ın da 34 oy alması üzerine kendisine 23 oy çıkan İnce seçimlerden çekildi. Seçimin 2. ve 3. turunda, Okay ve Seyhan 47'şer oy alırken 1 oy boş çıktı. 4. turda, Okay ve Seyhan 46'şar oy aldı, çıkan boş oyların sayısı da 3'e yükseldi.

Adaylar seçilebilmek için gerekli salt çoğunluk olan 50 oya ulaşamayınca, seçim 30 Ekim'e ertelendi.

98 milletvekili bulunan CHP'de, Baykal'ın dışında Tekirdağ Milletvekili Enis Tütüncü ve İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ de oylamalara katılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious