CHP'li muhaliflerler Baykal'a karşı "Tek aday" arayışında

CHP'li muhaliflerler Baykal'a karşı
  • Giriş : 08.10.2007 / 10:03:00
  • Güncelleme : 08.10.2007 / 10:06:43

CHP’li muhalifler, Baykal’a karşı gösterecekleri adayı belirlemek üzere bir araya gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP’li muhalifler kurultayda, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a karşı gösterecekleri adayı belirlemek üzere önümüzdeki günlerde bir araya gelecek. Görüşmenin ardından muhaliflerin adayı da resmen açıklanacak.
CHP’de muhalifler çalışmalarını sürdürüyor. Geçen hafta yapılan Parti Meclisi toplantısına yurt dışında olduğu için katılamayan PM Üyesi Gülsün Bilgehan’ın Türkiye’ye dönmesinin ardından gözler, muhalefete çevrildi.
Gülsün Bilgehan ve Haluk Koç, önümüzdeki günlerde bir araya gelerek, kurultayda CHP lideri Baykal’a karşı ortak bir aday belirlenmesi konusunu masaya yatıracak.
Bilgehan, ANKA’ya yaptığı açıklamada, Haluk Koç’un iyi bir isim olduğunu belirtti. Çalışmalarının kişisel tatminden uzak olduğunu vurgulayan Bilgehan, “Biz, kişilerin kazanması için değil, CHP’nin kazanması için çalışıyoruz. Burada yapılması gereken, herkesin desteğini alabilecek, kamuoyundan en büyük oluru alabilecek bir kişinin etrafında bütünleşmek" dedi.
CHP’de genel başkanların "tepeden inmeci" yaklaşımlarla belirlenmemesi gerektiğini ifade eden Bilgehan, eski alışkanlıklar ve eski yöntemlerin terk edilmesinin zamanının geldiğini söyledi.
“CHP artık gerçek bir sosyal demokrat parti olmalıö diyen Bilgehan, “Biz, aslında bir isim aramıyoruz. Biz, ‘birlikte güçlüyüz’ diyebilmek için çalışıyoruz. Bir isim üzerinde uzlaşılırız, son kararı CHP örgütleri verir. Doğru olanı budur" diye konuştu.

-“BENİ SİYASET’E BAYKAL SOKTU"-
Bilgehan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve yönetiminin son birkaç seçimdir, koalisyon ortağı olarak dahi hükümette yer alamadığını ve bu durumun başarısızlık olduğunu söyledi. CHP yönetiminin “CHP’yi bölmeye, etkisizleştirmeye çalışanlar var" söylemlerini ise, “Beceriksizliğe bulunan bir kılıf" olarak değerlendirdi.
Baykal’ı, siyasetle Bülent Ecevit’in, kendisini de Baykal’ın tanıştırdığını belirten Bilgehan, “CHP içinde yeni bir dönem başlayacak. Ben iyilerin sonunda kazanacağına inanıyorum. Biz bütün gücümüzü bunun için harcıyoruz. Çalışmalarımız bu yönde. CHP yeniden eski sosyal demokrat kimliğine bürünecek" dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious