CHP'li Nur Serter konuşmasında 'millete' hakaret etti

CHP'li Nur Serter konuşmasında 'millete' hakaret etti.11008
  • Giriş : 07.02.2008 / 00:24:00
  • Güncelleme : 07.02.2008 / 08:37:58

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter'in konuşması Meclis'te tepkiyle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplumu bölenin de ayrıştıranın da AK Parti zihniyeti olduğunu iddia eden Serter, sanıyorum ki Başbakan, "ulemadan yeni bir fetva aldı" dedi.

"TÜRBAN 2. SINIF YAPAR"

Türbanının temel hak ve hürriyetler kapsamında değerlendirilemeyeceğini kaydeden Serter'in, ''Türban, kadını ikinci sınıf birey konumuna indirgeyen, kadın-erkek eşitliğini ortadan kaldıran, ikinci sınıf bir giyim tarzıdır'' şeklindeki sözleri, AK Parti'li milletvekillerinin tepkisine yol açtı.

TÜRBAN GERİYE GÖTÜRÜR !!!

''Özgürlükleri geriye değil ileriye gittiğini'', bu nedenle türbanının özgürlük olarak nitelendirilemeyeceğini savunan Serter, AK Parti'nin çok oy almanın şımarıklığıyla tepkileri görmediğini, halkın sesini duymadığını iddia etti.

"TÜRBANLILAR doktor, AVUKAT OLMASIN"

Türbanlı olarak okuyup mezun olanların yarın avukat, doktor, üniversite öğretim üyesi ve ''AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış'ın dileği gibi'' TBMM Başkanı olamayacağının garantisi olup olmadığını soran Serter, iktidarın bunu teminat altına alamadığını kaydetti.

Üniversitelerde türban eylemlerinin niye olmadığını soran Serter, tüm üniversite rektörleriyle görüştüğünü ve kendisine, üniversiteyi kazanan başörtülü kızların başörtülerini çıkarak derslere girdiğini söylediklerini anlattı. AK Parti'nin ''Siyasi rant sağlamak'' için türbanı yeniden gündeme getirdiğini ileri süren Serter'e, bazı AK Parti'li milletvekilleri yerlerinden kalkıp bağırarak tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious