CHP'li Önder Sav hatasını itiraf etti

CHP'li Önder Sav hatasını itiraf etti.16309
  • Giriş : 26.06.2008 / 03:22:00
  • Güncelleme : 26.06.2008 / 00:32:27

Yakın arkadaşına söylemiş: "Sohbet sırasında şakalaşırken öyle ağzımdan o laf kaçtı..."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın inanan insanların dini değerlerini hafife alıcı sözleri kendi partili milletvekilerini de rahatsız etti. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel, konuyla ilgili bir soru üzerine Önder Sav'ın sözlerine tepki gösterdi. Sav'ın bu ifadeleri bir dost sohbetinde sarf ettiğini ifade eden Güvel, "Tabi çok talihsiz bir konuşma. Bu sözlerin yapılmaması gerekirdi. Genel sekreter gibi çok deneyimli ve belli bir yaşa gelmiş bir ağabeyimizin o sözleri söylememesi gerekiyordu." dedi.

"Önder Sav, 25 yıllık arkadaşım. Görüşmemizde bana 'Bir dost ve yakın bir arkaşımla sohbet sırasında şakalaşırken öyle ağzımdan o laf kaçtı.' şeklinde beyan etti. Tabi talihsiz bir konuşmaydı. İkili bir görüşmede yapıyor. Tabi hiç bir şey gizli kalmıyor. Birileri bunu şeye (medyaya) yansıtıyor."

Sav'ın söz konusu sözleri çok samimi olduğu bir arkadaşıyla şakalaşırken ağzından kaçırdığını savunan Güvel, şunları söyledi:

CHP yönetiminin veya Sav'ın müslümanları inciten bu sözlerden sonra neden "özür dilemedikleri" sorusu ile muhatap olan Adana Milletvekili Güvel, şu cevabı verdi: "Türkiye'de o kadar çok şey oluyor ki... AK Parti'nin ikinci adamı çıkıp 'Türkiye Atatürk devrimleriyle travma yaşamıştır.' diyor. Peki bana söylermisiniz hiç bir AK Parti'li yetkili çıkıp bu sözlerin yanlış olduğunu söylüyor mu? Ali Babacan yurt dışında 'Türkiye'deki Müslümanlar dinlerini yaşamıyorlar.' Başbakan çıkıp bu sözleri ifade ediyor." Güvel, Türkiye'nin gerçek gündeminin türban meselesi olmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious