CHP'li Önder Sav'ı, Fethullah Gülen mi dinletti?

CHP'li Önder Sav'ı, Fethullah Gülen mi dinletti?.8422
  • Giriş : 03.06.2008 / 19:36:00
  • Güncelleme : 03.06.2008 / 19:38:32

CHP'nin "dinleniyoruz" fiyaskosunun çıkış yolu suçu yine Fethullah Gülen'e atmakta bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HABER AKTÜEL – CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın “dinleniyorum” iddiaları fiyaskoyla sonuçlanınca bazı kesimler “durumdan yırtmak” için suçu Fethullah Gülen’e atıyor.

 

Vakit Gazetesi’nin, CHP’li Sav ile Eski Bolu Valisi Ali Serindağ’ın konuşmalarını birebir yayınlamasını fırsat bilen medya organlarının olayı linç girişimine dönüştürmesini vatandaş hayretler içerisinde izliyor. Milyonlarca kişiyi dinleyen ekibin başında “Fethullahçı” bir şef olduğunu ileri süren medya ve siyasiler, CHP’yi eleştirme bir kenarda dursun yine Fethullah Gülen’i suçluyorlar.

 

İddiaları değerlendiren Zaman Gazetesi yazarı Ekrem Dumanlı, fiyaskoyla sonuçlanan dinleme iddialarının yeni bir ayıpla devam ettirildiğini düşünüyor. İçerisine düşülen durumun ayıptan da öte bir durum olduğunu yazan Dumanlı, Bazı insanlar bu ülkede ne yaşansa Fethullah Gülen'i suçluyor” cümleleriyle durumu özetliyor. Sav meselesinde de F tipi örgütlenme deyip saldırıya geçtiklerini belirten Dumanlı gazetesindeki köşesinde dün şunları anlatıyor: “Sav meselesinde de F tipi örgütlenme deyip saldırıya geçtiler. Benzer taarruzu Şemdinli'de de yapmış en küçük bir delil ortaya koyamadan kara propagandaya alet olmuşlardı. Buna benzer onlarca hadise var; hiçbirinde zerre miktar delil yok. Herkes de biliyor ki bu alçaklığı kendini psikolojik harp uzmanı sananlar "karşı propaganda" için yapıyor.”

 

Sağlık sorunları sebebiyle yaşadığı ABD’de dünyanın dört bir yanındaki eğitim faaliyetlerini takip eden Gülen, şu ana kadar sessiz kaldı. Gülen’in avukatı iddia sahiplerini sert bir dille kınadı.

 

“Dinleme iddiaları”nda çuvallayan kalemlerin ve siyasilerin “dinleme faaliyetlerinin arkasında Fethullah Gülen var” iddialarında da yanıldığı düşünülürken, “özür dileme”nin yerine “suçlama” yolunu tercih edenlerin hedef saptırma peşinde oldukları ileri sürülüyor.

 

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious