CHP'li Önder Sav'ın hac hakkındaki sözleri espriymiş

CHP'li Önder Sav'ın hac hakkındaki sözleri espriymiş.13595
  • Giriş : 29.05.2008 / 18:53:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ı savunurken neler söyledi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Ankara milletvekilleri Tekin Bingöl ve Zekeriya Akıncılar'la birlikte Anafartalar Çarşısı'nı ziyaret etti. Milletvekilleriyle birlikte çarşıyı dolaşan ve esnaftan bilgi alan Ateş, daha sonra basının karşısına geçti.Ateş, Türkiye'nin çimentosu olarak nitelendirdiği esnafın güç durumda bulunduğunu kaydetti. AK Parti iktidarını yerel seçimler öncesinde Ulus'u yerle bir etmek ve yeni rant alanları oluşturmaya çalışmakla suçlayan Yılmaz Ateş, Anafartalar Çarşısı'na dokunulmaması konusunda söz verilmesini istedi.CHP Genel Başkan Yardımcısı, Anafartalar Çarşısı'nın maruz kaldığı bombalı saldırının üzerinden 1 yılın geçtiğini hatırlatarak, çarşı esnafının dertlerini ve çilelerini paylaştıklarını ifade etti.

"SAV'IN SÖZLERİ ESPRİ"

Önder Sav'ın Elmadağ'da Hac ibadeti ve Hz. Muhammed'e yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine de Yılmaz Ateş, "Sav'ın Elmadağ'da arkadaşları ve dostları var. Sav, arkadaşlarıyla biraraya geldiğinde Genel Sekreterlik kimliğini bir yana bırakır. Burada açıklama yok, olay yok. Haberde Sav'ın konuştuğu kişi daha önce ilçe müftülüğüne başvurmuş ve ilerleyen yaşı nedeniyle Hac ibadetini yapamayacağı kendisine bildirilmiş. Bu yaşananları Önder Bey'e aktarmışlar, o da espiri yapmış" şeklinde konuştu. İki kişi arasındaki konuşmanın kayda alındığını ileri süren Ateş, haberin yer aldığı basın organlarını da suçladı. Haberi kimin kaydettiği ve servis ettiğinin muallakta olduğunu iddia etti.

DEVLET İÇERİSİNDE BELLİ MERKEZLERDEN DİREKTİF ALAN ÇETELER MEVCUT

Ateş, açıklamalarının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi. Dinleme iddiaları ile İçişleri Bakanı Atalay ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat'ın açıklamalarını nasıl karşıladığının sorulması üzerine Yılmaz Ateş, "Fırat'ın açıklamaları üzüntü vericidir, tasvip edilemez. Dinlemeyle ilgili sözlerimiz iddia olarak değerlendiriliyor hayır bu bir iddia değildir. Genel Sekreterimiz Önder Sav ve Vali arasında görüşme tespit ediliyor ve iktidara sahip çıkan, iktidarın sahip çıktığı bir gazetede yayınlananan haberler söz konusu. Bunları iddia olarak değerlendiremeyiz" diye konuştu.Haberin ardından 2 gün beklediklerini, bu süre zarfında herhangi bir girişimde bulunulmadığına işaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı, ana muhalefet partisi olarak işin üzerine gittikten, konuyla ilgili açıklamalarda bulunduktan sonra Atalay ve Fırat'tan beyanlar geldiğini söyledi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Ateş, kimi aygıtların kurum içerisinde bulunan çetelerin eline geçtiğini iddia ederken, süreci izleyeceklerini belirtti. Dinleme vakalarının olması halinde hukuk ve demokrasiden söz edilemeyeceğinin altını çizen Ateş, "İktidara düşen, olayın üzerine gidileceğini söylemekti" dedi.Ateş, telekulakla ilgili ekstra bir önleme başvurup başvurmayacaklarının sorulmasına karşılık, artı tedbirlere gerek olmadığını söyledi. Devlet içerisinde çetelerin oluştuğunu savunan CHP'li Ateş, önlem alması gereken organın devlet olduğunu belirtti. Ateş, devletin içerisinde belli merkezlerden direktif alan bir çetenin varlığından söz etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious