CHP'li Onur Öymen halkın seçimini mantıksız buldu

  • Giriş : 24.07.2007 / 09:04:00
  • Güncelleme : 24.07.2007 / 10:05:07

22 Temmuz seçimlerinde hayalkırıklığı yaşayan MHP ve CHP'de suçlu bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP'liler sonuçların Aziz Nesin'i haklı çıkardığını düşünürken CHP'li Öymen de halkın seçimini mantıksız buldu

Radikal gazetesinden Mesut Hasan Benli imzalı haberine göre MHP'liler mezarına gidip Aziz Nesin'den özür dileyecekler. Nedeni ise “Türklerin yüzde 60'ı aptaldır” diyen Aziz Nesin'in haklı çıktığına inanmaları. Çünkü bazı MHP'lilere göre AK Parti'ye oy vermek aptallıkla özdeş... Türk halkının statükoya karşı demokrasi istemesini aptallık olarak yorumlayan MHP'lilerin halka rağmen halkın adına karar verme mantığı düzeler mi bilinmez...

SONUZLAR MANTIKLI DEĞİL!

Benli'nin haberinde, “2002'de yüzde 8.4 olan oy oranını yaklaşık iki katına çıkarmanın mutluluğuyla birlikte AKP'nin yüzde 47'lik oy oranı karşısında duyulan şaşkınlık hakim oldu. Bazı MHP'liler AKP'nin oy oranı karşısındaki şaşkınlıklarını ifade ederken, Aziz Nesin'in 'Türk halkının yüzde 60'ı aptaldır' sözlerini anımsatıp, 'Aziz Nesin'den özür dileyeceğiz' yorumunu yaptı” deniliyor..

Bütün MHP'liler ve de en önemlisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli böyle düşünmüyor gibi görünüyor. MHP lideri Devlet Bahçeli yaptığı ilk açıklamada halkın ortaya çıkardığı sonuca saygı göstermek gerektiğini vurguladı. Bahçeli ayrıca halkın verdiği muhalefet görevini hakkıyla yerine getirme yönünde söz verdi. CHP'de ise durum MHP'den daha kötü görünüyor. 'Hâlâ şu AKP'ye oy veriyorlar ya!' diyen CHP'liler seçim mağlubiyetinin suçunu da halkın rasyonel karar vermemesine bağladılar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen seçim sonuçlarını değerlendirdiği toplantıda sonuçları anlamsız bulduğunu belirterek “Bu kadar sıkıntı çektiğimiz bir dönemde AK Parti oylarını artırabiliyorsa bunda rasyonel olmayan bazı sebepler aramak gerekir' dedi. Öymen, CHP'nin seçim sonuçlarına itiraz etmesinin bile gündemde olabileceğini de gözler önüne seriyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek de seçimdeki başarısızlıktan CHP hariç herkesi sorumlu tuttu. Özyürek CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada kendi tabanlarını da suçlayarak 'Kendi tabanımız nasılsa CHP barajı aştı. MHP'ye de barajı aştıralım gayreti içine girdiğini” söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious