CHP'li Öymen'in kabine yorumu

  • Giriş : 30.08.2007 / 21:29:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen 'Kaygılarımız sürüyor' dediği AK Parti'nin kurduğu 60. hükümetle ilgili değerlendirmeler yaptı, Dışileri için uyardı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, “AKP’ye yönelik kaygılarınız sürüyor” dedi.

Onur Öymen, yeni kabineyi değerlendirdi. Önceki dönem uygulamaları nedeniyle sık sık eleştirilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in konumlarını korumalarına dikkat çeken Öymen, “Onları değiştirmediler, bu dikkat çekici. Kamuoyu eleştirilerini ciddiye almadıklarını görüyoruz” dedi.

“DIŞİŞLERİ İLE BAŞ MÜZAKERECİLİK AYRILMALI”
Dışişleri Bakanlığı ve Başmüzakerecilik görevinin Ali Babacan’a verildiğini ifade eden Öymen, bu iki görevin birbirinden ayrı tutulması gerektiğini belirtti.

Öymen, “Başmüzakerecilik ciddi bir iş. Bu iki karpuzun bir koltukta taşınması çok zor. Dışişleri başlı başına ağır bir görev. Buna bir de başmüzakerecilik görevini eklerseniz, iki görevi de yarım yapma durumunda kalabilirsiniz” uyarısında bulundu. Kabinede öz itibariyle fazla bir değişiklik bulunmadığını söyleyen Öymen, “Bu, şimdiye kadar ne yaptılarsa bundan sonra da aynısını yapacaklarını gösteriyor” dedi.

Öymen, kabinenin yeni üyelerini de yakından takip edeceklerini belirterek, “AKP ile ilgili kaygılarımız azalmadı” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious