CHP'li Özer afişlerden beraat etti

CHP'li Özer afişlerden beraat etti.5587
  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı hedef alan afişler hazırlayarak hakaret suçu işlediği gerekçesiyle hakkında dava açılan CHP Bornova İlçe eski Başkanı Kerim Özer beraat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve AKP Genel Merkezi'nin şikayetçileri arasında yer aldığı davanın duruşması 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya CHP Bornova İlçe eski Başkanı Kerim Özer ile davacı ve davalı avukatları katıldı. Kerim Özer savunmasında, muhalefet partisini temsil ettiğini ve siyasal eleştiride bulunarak görevini yerine getirdiğini söyledi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı hedef aldığı iddia edilen afişlerde ‘Kediye Ciğer Emanet Edilmez’ atasözünü kullandığını dile getiren Özer, hakaret etmek amacında olmadığını, eleştiri hakkını kullandığını ileri sürdü.

Kendisine yönelik suçlamaları kabul etmediğini belirten Özer, avukatının ikinci ek süre talebinin mahkeme heyeti tarafından geri çevrildiğini belirterek, “Ben Başbakan'a hakaret etmedim. Bu yaygın kullanılan bir atasözü ve ben de yerinde kullandım. Bu ülkede Başbakan 'bunlar üç koyunu bile güdemez' derken haraket olmuyor da bu mu oluyor?” dedi.

İNSANAN ASABINI BOZMA

Hakimin “Konuşmayı genişletmeyin” uyarısı üzerine duruşmalarda kendisine toleranssız davranıldığını savunan Özer, hakimin, “İnsanın asabını bozma, talebini yazılı getirseydin” uyarısıyla karşılaştı. Duruşma sonunda, hazırlanan afişlerin hakaret kastı taşımadığı, kullanılan sloganda suç unsuru niteliklere rastlanmadığı gerekçesiyle eski İlçe Başkanı Kerim Özer’in beraatine karar verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious