CHP'li Özyürek'ten Baykal'lı duaya sert tepki

CHP'li Özyürek'ten Baykal'lı duaya sert tepki.15298
  • Giriş : 21.07.2008 / 15:04:00

Özyürek, bir belde belediye başkanının "Baykal'a akıl ihsan eyle ya rabbi" diye dua etmesine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baykal"la ilgili dua edilmesini "çirkin bir davranış" olarak yorumlayan Özyürek, “AKP"lilerin dini siyasete alet etme anlayışını nerelere kadar götürdüklerinin belgesi, delili" dedi.

Malatya"da kayısı festivalinin ardından verilen bir yemekte yaşanan olayı ANKA"ya değerlendiren CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, bir partinin belediye başkanının böyle bir davranışta bulunmasının çirkin bir davranış olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu, AKP"lilerin dini siyasete alet etme anlayışını nerelere kadar götürdüklerinin bir belgesi, delili. Önemli olan bir belediye başkanının valinin, bakanın, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanının önünde bu çirkin tavrı sergilemesi. Ama bu tavrı sergileyen belediye başkanına açık bir müdahalede bulunulmaması da dikkat çekici. AKP"li yetkililerin, il başkanının, bakanın derhal müdahale edip belediye başkanını susturması gerekirdi. Ne yazık ki hepsinin seyrettiği anlaşılıyor. Bunlar bizim açımızdan önemli değil. Önemli olan duaya bile siyasetin karıştırıldığının ortaya çıkmasıdır. Dualarla siyasi rakiplerine beddua ediliyor olmasıdır. Türkiye"nin geldiği durum itibariyle bunlar ibret verici olaylardır. Belediye başkanının CHP Genel Başkanına beddua edecek yerde başkanı olduğu beldeyi kapatan yasayı çıkaran AKP"ye beddua etmesi gerekirdi. Fakat kendi anlayışı doğrultusunda dini bir kez daha siyasete alet etmiştir. AKP li yetkililer de susarak bu duruma katılmışlardır. Türkiye"nin düştüğü durum itibariyle son derece ibret verici bir olay."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*