CHP'li Özyürek'ten Kanaltürk açıklaması

CHP'li Özyürek'ten Kanaltürk açıklaması.41725
  • Giriş : 03.06.2008 / 14:50:00

CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, CHP'nin, Kanaltürk Televizyonu ile yaptığı sözleşmeye ilişkin sorulara cevap verdi. Özyürek'e göre yasalara aykırı hiçbir uygulama yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, CHP'nin, Kanaltürk Televizyonu ile yaptığı sözleşmeye ilişkin soruları yanıtlarken, ''Burada yasalara aykırı hiçbir uygulama yoktur. Karşılıklı bir sözleşme yapılmış, o sözleşme çerçevesinde CHP hizmetini almış, bedelini ödemiş ve hesap kapanmıştır'' dedi.

Özyürek, partisinin TBMM Grup Toplantısı öncesinde, CHP ile Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu dönemde Kanaltürk Televizyonu arasında yapılan prodüksiyon sözleşmesine ilişkin soruları yanıtladı.

İddiaların hatırlatılması üzerine Özyürek, ''Siz, bunu yeni mi duydunuz? Bu, 2 yıldır gündemde olan, sürekli sakız gibi sağ basın tarafından gündeme getirilen bir konudur'' dedi.

Kanaltürk televizyonu ile CHP arasında bir prodüksiyon sözleşmesi yapıldığını belirten Özyürek, şöyle konuştu:

''Bu anlaşma çerçevesinde Kanaltürk üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmiş, CHP de bu hizmetin karşılığını ödemiş ve hesaplar kapatılmıştır. Orada, sözleşmeden hareketle, CHP'nin, Kanaltürk'ün yüzde 40'ına sahip olduğu iddia edilmektedir. O, sözleşmenin güvencesi olarak düşünülmüş fakat hiçbir zaman o hisse senetleri, rehin edilmemiştir. Yine orada, icra kurulunda CHP'yi temsilen bir kişinin görev yapacağı yazılmıştır ama böyle bir atama, böyle bir görevlendirme hiçbir zaman olmamıştır. Bu bir hizmet sözleşmesidir, prodüksiyon sözleşmesidir. Karşılıklı taraflar mükellefiyetlerini yerine getirmişler ve hesap kapanmıştır.''

CHP'li Özyürek, konunun 2 yıldır gündemde tutulduğu, ilk gündeme geldiğinde basın toplantısı yaparak açıklamalarda bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Ama ısıtıp ısıtıp tekrar gündeme getiriliyor. Çeşitli partiler de buna benzer anlaşmaları çeşitli kanallarla yaparlar. CHP yaptığı zaman bu haber, manşet oluyor, bazı çevrelere göre suç oluyor. Burada yasalara aykırı hiçbir uygulama yoktur. Karşılıklı bir sözleşme yapılmış o sözleşme çerçevesinde CHP hizmetini almış, bedelini ödemiş ve hesap kapanmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious