CHP'li Sav, 'muhalefet' iddiaları hakkında ne dedi?

  • Giriş : 28.09.2007 / 22:51:00

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, 'muhalefet' iddiaları hakkında ne dedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tayfun Devecioğlu, Yazı İşler Müdürleri Tayfun Hopalı ile Güney Öztürk’e ve Ankara Temsilcisi Bilal Çetin’e açıklama göndererek, “Koç’u destekleyenler arasında yer aldığı iddia ediliyor” haberini yalanladı ve düzeltme istedi.

“Benim ağzımdan çıkmayan sözleri eylem ve davranışlarımla örtüşmeyen bilgileri haber yapıp kamuoyuna duyurmanızdan üzüntü duyduğumu önemle belirtmek isterim” diyen Genel Sekreter Sav’ın açıklaması şöyle:

“Gazetenizin 28 Eylül 2007 tarihli sayısında 1. ve 19. sayfalarda “CHP Karıştı” ve “Baykal’ın zor Kurultayı” başlıklı haberinde “CHP Genel Sekreteri Önder SAV’ın da Baykal’a karşı Koç’u destekleyenler arasında yer aldığı da iddia ediliyor. Ancak Sav’ın parti yönetimindeki konumunu tehlikeye atmamak için henüz renk vermediği ileri sürülüyor. Sav’ın Koç’u desteklediği iddiasının altında yatan temel gerekçe ise kendisine yakın isimlerden olan PM Üyesi Ayhan Yalçınkaya’nın muhalefet bayrağını açması gösteriliyor.” denilmektedir.

Haberin Genel Sekreter olarak benimle ilgili olan bölümü, tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. Sayın Haluk Koç’un talebi üzerine ve Sayın Genel Başkanımızın bilgisi dâhilinde Genel Merkez binasında Genel Sekreterlik odasında bir görüşmemiz oldu.

Bu görüşmede Sayın Haluk Koç’un Genel Başkan adaylığına destek vaadi hiçbir biçimde konuşulmamış, görüşme, Genel Başkan adaylığını duyuruya yönelik nezaket ziyareti çerçevesinde olmuştur.

(...)

“Vatan, basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.” şeklinde iddialı yayına önem veren gazeteniz için bu haber, ilkeleri çiğner nitelikte olmuştur.

Benim ağzımdan çıkmayan sözleri eylem ve davranışlarımla örtüşmeyen bilgileri haber yapıp kamuoyuna duyurmanızdan üzüntü duyduğumu önemle belirtmek isterim. Sayın Ali ÖZTUNÇ benzer yalan haberleri “.......İDDİA EDİLİYOR” kılıfı altında yazmaya devam ettiği takdirde siyasi yaşamımda çok az başvurduğum yargı yolunu işleteceğimin bilinmesini isterim.

Yapılan yanlışlığın düzeltilmesini saygılarımla dilerim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious