CHP'li Serter, Eruygur'u ziyaret etti

CHP'li Serter, Eruygur'u ziyaret etti.13148
  • Giriş : 22.09.2008 / 16:53:00

CHP Milletvekili Nur Serter, tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi'nde düşerek beyin kanaması geçiren ve hastanede tedavi altına alınan emekli Orgeneral Şener Eruygur'u ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi'nde düşerek beyin kanaması geçiren ve hastanede tedavi altına alınan emekli Orgeneral Şener Eruygur'u ziyaret etti.
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne öğle saatlerinde gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Nur Serter, Eruygur'un ailesi ile görüştü.

Hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Serter, "Durumu ciddiyetini koruyor. Değişen hiç birşey yok. Son derece üzgünüz, ailesi büyük bir metanet içinde müjde bekliyor. Sayın Eruygur ilk gözaltına alındığında sağlığıyla ilgili temel endişeler yaşamış ve hastaneye kaldırılmıştı. Buna rağmen henüz iddianamesi bile hazırlanmamış olan bir davada ne yazık ki tutuklandı. Başına hastalığının doğal tezahürü olarak böyle bir olay geldi. Şu anda tahliye edilmiştir. Ama bu gecikmiş bir adalettir; biliyoruz ki geciken adalet, adalet değildir. Sayın Eruygur gibi Türkiye'ye önemli işler yapmış kişileri, iddianamesi belli olmayan bir davada tutuklayanlara elbette Türk kamuoyu cevabını verecektir" dedi.

Eruygur'un sevk edilip edilmeyeceği yönündeki soruya ise Serter, "Ailesi sevki düşünmüyor. Burada son derece iyi bakılıyor. Burası bir üniversite hastanesi ve tam teçhizatlı bir hastane. Gereken herşey kendisine yapılıyor" şeklinde cevap verdi. Serter, ziyareti kendi adına gerçekleştirdiğini de belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*