CHP'li Sevigen mahkemelik oluyor

CHP'li Sevigen mahkemelik oluyor.14387
  • Giriş : 25.08.2008 / 09:22:00

Sunucu Erhan Öner, kendisini darp ettiğini iddia ettiği CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'i mahkemeye veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İstanbul Milletvekili Sevigen, önceki gün İzmir'de düzenlenen bir açılış töreninde programın sunucusu ile kavga etmişti.

Sevigen ve yanındaki iki kişi tarafından darp edildiğini savunan Erhan Öner, olayın ardından ağlama krizine girerek bayılmıştı. Erhan Öner, olayın gelişimini ve yaşananları Zaman'a anlattı. Deniz Baykal'la birlikte Bornova'da kapalı pazar yerinin açılışına katılan Sevigen'in, sunuş yaptığı sırada el hareketleriyle acele etmesi için uyardığını anlatan Öner, uyarılarını sık sık tekrarlayan Sevigen'in bu tutumu üzerine dikkatinin dağıldığını belirtti. Kurdele kesilmek üzere hareket edildiği sırada kendisini bir köşeye çağıran Sevigen'in, 'Beni neden dinlemiyorsun' diye çıkıştığını anlatan Öner şöyle konuştu: "Kendimi savunmaya çalışırken 'Kapat çeneni' diyerek beni azarladı. Sevigen'in arkadaşlarının itmesi sonrasında ise bizzat Sevigen Tokat vurarak darp etti. 'Bana yakışmaz' diyerek karşılık vermedim. Sinirim bozuldu, gururum incindi. Ağlama krizine tutuldum."

Sinirinden ağladığını ve sonrasında baygın düştüğünü anlatan Öner, yere yığılırken arkadaşlarının nefes alması için yardımcı olduğunu hatırlattı. Öner, Sevigen ve iki adamının çok aşağılayıcı hakaret içeren cümleler kullandığını, hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını dile getirdi. Öner, "Ya ölseydim sorumlu kim olacaktı? Sorumlu Sevigen ve arkadaşlarıdır. Kendilerini mahkemeye vereceğim." dedi. Bu olayın kendisine iyi bir ders olduğunu belirten Öner, şunları kaydetti: "Hiç kimse kimsenin işine karışamaz. Vekil vekilliğini, siyasetçi siyasetçiliğini bilsin."

Şerif Erdikici

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*