CHP'li Sevigen: Sav özür dileyebilirdi

CHP'li Sevigen: Sav özür dileyebilirdi.11519
  • Giriş : 02.06.2008 / 21:40:00

CHP'li Sevigen, Balçiçek Pamir'e konuştu: "İddia ediyorum, gidelim bir camiye, çıkanların yüzde 90'ı CHP'lidir"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Telekulak skandalı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bu büyük bir skandal. Bence Önder Sav kesinlikle dinlendi. Açık kalan bir telefonu masanın üzerine koyun isterseniz deneyelim. O şekilde kelimesi kelimesine net, noktasına virgülüne kadar duyulması mümkün değil. Onlar bir belge yayınladı Telekom'dan alarak. Önder Bey de şimdi Turkcell'den bir rapor istedi. O rapor geldiğinde her şey ortaya çıkacak.

Küçük bir sakız kadar lazer ışıklarıyla önce 600 metreden, sonra bin 600 metreden küçük bir araba içerisinden dilediklerini dinleyebiliyorlar.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili evinden çıkıp yemeğe gidiyor. Oraya kadar takip ediyorlar. Siz bunu dinlemeyecekseniz neden takip ediyorsunuz? Onun arkasından Önder Sav olayı. Yani bir olay değil ki. Arka arkaya birkaç tane olay.

Emniyetin içinde gerçekten ciddi bir örgütlenme var. Siz isteseniz de istemeseniz de Emniyet'in başındaki arkadaş, verilen raporlara göre 15'inci sırada F tipi bir Emniyet Müdürü. Yani Fethullah Gülen grubuyla birlikte hareket eden bir Emniyet Müdürü. Bu müdür de bu olayın başında. Bu, devletin hazırladığı raporlarda var.

Ben iddia ediyorum ki gazetecilerin çoğu dinleniyor.

Önder Sav'ın Müslümanlar'ı rencide eden birtakım konuşmaları oldu. Çıkıp özür dilese olmaz mıydı?

Tabii özür dileyebilirdi. Çıkıp diyebilirdi ki; 'Kusura bakmayın, şaka yapıyorduk'. Ama orada her şey bitmiş, toparlanmış. İki arkadaş kendi arasında konuşuyor. Takılmış o vatandaşa. Önder Sav çok aklı başında bir insan. Barolar Birliği Genel Başkanlığı yapmış. Siyaseten belli bir tecrübeye gelmiş bir insan. Önder Sav'ın onu bilerek söylemesi mümkün mü? Hiç mümkün değil. Öyle bir ortam ki o adama para teklif etmişler. Dinci gazeteler peşine düşmüş.

CHP'yi bazı kesimler laiklik yanlısı olduğu için, dine karşı gibi görüyor. Oysa mesela ben hacı çocuğuyum. Ben iddia ediyorum, gidelim bir camiye, çıkanların yüzde 90'ı CHP'lidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious