CHP'li Tanyar'ın katili tutuklandı

CHP'li Tanyar'ın katili tutuklandı.11129
  • Giriş : 30.08.2008 / 14:28:00

CHP'li Fahrettin Tanyar'I bıçaklayarak öldüren Mehmet Çiçek tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi Fahrettin Tanyar'ın bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak aranırken teslim olan 38 yaşındaki Mehmet Çiçek, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

CHP'li İl Genel Meclisi üyesi Fahrettin Tanyar, 25 Ağustosta evinde bıçaklanarak öldürülmüş, Tanyar'ın eşi Serap Tanyar, "Suça iştirak ettiği" gerekçesiyle tutuklanmıştı ve cinayet zanlısı olarak aranan 38 yaşındaki Mehmet Çiçek'in yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Tekirdağ Çorlu'da yaşayan Mehmet Çiçek'in yakalanması bir dizi baskınlar yapıldı ve yakınlarının ifadesine başvuruldu. Tüm aramalara rağmen yakalanamayan Mehmet Çiçek Elazığ'da avukatı gözetiminde teslim oldu. Bolu Emniyet Müdürlüğünden giden özel bir ekip tarafından Elazığ'dan Bolu'ya getirilen Çiçek Bolu Adliyesinde Nöbetçi Savcının karşısına çıkartıldı.
Çiçek, burada kendi avukatı gelmediği için ilk ifadesinde susma hakkını kullandığını söyledi.

Daha sonra avukatının gelmesiyle birlikte yeniden ifadesi alınan Çiçek, vermiş olduğu ifadesinin ardından tutuklanarak, Bolu Kapalı ve Yarıaçık Cezaevine gönderildi.

Polis ekipleri Çiçek'i adliye çıkışında geniş güvenlik önlemleri altında sivil polis aracına bindirerek cezaevine götürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*