CHP'li Tezcan'a sert cevap geldi

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Aydın Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) arasındaki mühürleme olay kendi kabından çıkarak farklı bir boyut aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, belediyenin ADÜ'nün bazı idare ve derslik binalarını mühürlemesini basın açıklaması yaparak belediye başkanının üniversiteye şantaj yaptığını iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Bülent Tezcan hakkında tazminat davası açacağını açıkladı.
Aydın Belediye Başkanı Ortekin, belediyenin ADÜ'nün binalarını mühürlemesi konusunda belediyeye ve kendisine yöneltilen eleştirileri bugün basın toplantısı düzenleyerek sert bir dille cevap verdi. Aydın Belediyesi Encümen Salonunda düzenlediği basına Başkan Ortekin'in yanısıra belediye meclis üyelerinden bazıları katıldı.

İlhami Ortekin, geçen günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek kendini eleştiren CHP Aydın İl Başkanı Tezcan'ın bir avukat olduğunu söyledi. Ortekin, Tezcan'ın ülke yönetimine talip olan bir parti mensubu kişiye yakışmayan sözler sarf ettiğini ifade etti. Kendisini şantajcılıkla suçlayan Bülent Tezcan hakkında tazminat davası açacağını belirten Ortekin, "Devletin önemli mevkilerindeki hiçbir kimse şantaj yapamaz. Hatta o kelimeyi ağızlarına dahi alamazlar. Ne zamandan beri yasakları uygulamak şantaj olarak algılandığını hala anlamış değilim. Devlet varsayımlarla hareket edemez ve bir yasası bir kanunu vardır. Biz de bu oluşumun bir parçası olduğumuza göre bu mevzuatları yerine getireceğiz. CHP'nin sayın il başkanını gerçeklerle konuşmaya davet ediyorum. Hayallerle konuşmasın. Kendisini adaba davet ediyorum" dedi.

İlhami Ortekin, bu tür açıklama yapan bu parti mensuplarının bu ülkeyi yönetemeyeceğini söyledi. Anlayışı böyle olan insanların ülkeyi yönetmek için adap eğitimi almaları gerektiğini kaydeden Başkan Ortekin, "Maalesef bana sorumluluğu hatırlatanların sorumlu olması lazım. Bana sorumlu olmayanlar sorumluluklarımı hatırlatamazlar. Önce sorumlu olacaksınız. Sonra sorumluları sorgulayacaksınız. Bu zihniyet ülke yönetiminden o kadar uzak kaldı ki onun için yönetimdeki kişilerle nasıl konuşulacağını unutmuşlar. Kullanmış oldukları üsluptan dolayı haklarında tazminat davası açacağım. Bu üslubu kullananlar devleti yönetemezler. Bu kişilerin devleti yönetmemesi için elimden gayreti göstereceğim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious