CHP'li üye Önder Sav'a tepki için istifa etti

CHP'li üye Önder Sav'a tepki için istifa etti.16309
  • Giriş : 03.06.2008 / 06:54:00
  • Güncelleme : 02.06.2008 / 23:55:55

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Genel Sekreter Önder Sav'ın manevi değerleri rencide eden sözlerinin ardından yaşanan telekulak olayında CHP'nin tavrı Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesini partisinden istifa ettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hz. Muhammed ile hac ibadetini alaya alan ve dinlenme iddiası fos çıkan Önder Sav'ın partiye zarar verdiğini belirten bazı CHP'liler Sav'ın parti içindeki durumunun gözden geçirilmesini isterken Sav'dan önce istifa bir meclis üyesinden geldi.

Yüreğir'in Suluca beldesinde belediye meclis üyeliğinin yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi'nde meclis üyeliği yapan Müslüm Kılınç, dünyanın her köşesinde dini inanışlar ne olursa olsun saygıyla karşılandığını, manivi değerlere daima hassasiyet gösterildiğini belirterek, "Meclis üyesi olduğum partim CHP'nin Genel Sekreteri Önder Sav insanlarımızın manevi değerlerini rencide eden talihsiz söyler söylemiştir. Bu beni ve milyonlarca insanı üzdü. Sayın Sav bu sözlerinden dolayı özür dilemediği gibi CHP'de bir açıklama yapıp kamuoyundan özür dilemedi. Manevi değerlere saygı duymayan, hassasiyetlere özen göstermeyen CHP'den istifa ediyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious