CHP'li üye Şaban Sevinç'i çıldırtan soru

CHP'li üye Şaban Sevinç'i çıldırtan soru.15374
  • Giriş : 28.09.2008 / 14:00:00
  • Güncelleme : 28.09.2008 / 12:35:08

İktidar partisi ile anamuhalefet arasındaki gerginlik, RTÜK üyelerini de etkilemeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

RTÜK üyelerini de etkilemeye başladı. CHP'li üye Şaban Sevinç, bir soru üzerine çılgına döndü.

AK Parti ile CHP arasında gerginlik Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) çalışmalarını da etkiliyor. Kurulun geçtiğimiz hafta içinde yapılan iki toplantısı, tartışmalarla geçti.

CHP'li kurul üyeleri, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın bazı televizyon kanallarıyla ilgili toplantılarda oy hakkını kullanmamasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre, toplantıların birinde CHP kontenjanından üye seçilen Şaban Sevinç, Akman'ın Kanal 7'nin sahibi Zekeriya Karaman'la ortaklığı bulunduğunu belirtti. Bu sebeple, Kanal 7 ve Doğan Grubu'na ait Kanal D, Star, TNT ve CNN Türk ile ilgili toplantılarda tarafsızlığını koruyamayacağını ileri sürdü. Akman, kendisinin daha önce Kanal 7'de çalıştığının bilindiğini söyledi.

Ardından da, Şaban Sevinç'in Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik yaptığını hatırlatarak, "Size Doğan Grubu'ndan maaş almaya devam ediyorsunuz denilirse, istifanızı verir misiniz?" sorusunu yöneltti. "Belge ortaya konulursa istifa ederim." karşılığını veren Sevinç, 'İşim var.' diyerek, 2 saatliğine toplantıyı terk etti


ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*