CHP'li üye ve Kanaltürk muhabiri gözaltına alındı!

CHP'li üye ve Kanaltürk muhabiri gözaltına alındı!.13801
  • Giriş : 30.03.2008 / 21:15:00
  • Güncelleme : 30.03.2008 / 21:19:55

Kanaltürk muhabiri Çiçek ve kameraman, Erdoğan’ın kardeşine ait villanın önünde gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İBB Meclisi’nin CHP'li Üyesi Hüseyin Sağ, Kanaltürk muhabiri Hamdi Çiçek, Kanaltürk kameramanı Mevlüt Aydoğan ve şoför Mevlüt Gülmez, Başbakan Erdoğan’ın kardeşine ait Çamlıca Kısıklı’daki villanın önünde gözaltına alındı.

Yaklaşık 1.5 saat süren gözaltının gerekçesi ise “güvenlik” olarak ifade edildi.

CHP’li Sağ'nın yaptığı açıklamada, bir çekim için villanın önüne gidildiğini kaydederek, villanın güvenliğinden sorumlu güvenlik görevlilerince çekim yapılamayacağı yönünde uyarı aldıklarını dile getirdi. Sağ, polis noktasına götürüldüklerini belirterek, “Hüviyetlerimiz alarak, amirleri gelene kadar beklememizi söylediler. Ben Büyükşehir belediyesi meclis üyesi olduğumu söyledim ama dinlemedilr. Amirlerden emir gelince de kimliklerimizi verip, ‘Bir daha çekim yapmayın’ dediler ve bıraktılar bizi” dedi. Sağ, şimdilik herhangi bir şikayette bulunulmayacağını kaydetti.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANIN KARDEŞİNİN EVİNİ DEMİ KORUYOR?”

Kanaltürk muhabiri Hamdi Çiçek ise, 2007’de söz konusu villanın bulunduğu arazi için plan tadilatı yapıldığını ve emsal değeri yükseltilerek 3 yerine 5 villa hakkının ortaya çıkarıldığını söyledi. Çiçek, “Konuyla ilgili olarak röportaj ve çekim için gitmiştik. Zaten villa dışında, karşı kaldırımdan çekimi yapıyorduk. Polisler geldi ve kimliklerimizi aldı” diye konuştu.

Çiçek çekimin zaten tamamlanmış olduğunu anlatarak, sonrasında polis noktasına götürüldüklerine işaret etti. Güvenlik bölgesinde yaklaşık 1.5 saat bekletildiklerini söyleyen Çiçek, “Bize ‘Burada çekim yapamazsınız. Görüntüleri silerseniz bırakırız’ dediler. Ben de ısrarla görüntüyü silmem için mahkemeye başvurmalarını ve öyle bir onayla gelmeleriniz söyledim” dedi. Çiçek, gözaltına alınma gerekçesinin “güvenlik” olarak ifade edildiğini söylerken, “Anlamıyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Başbakan’ın kardeşinin de evini koruyor mu?” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious