CHP'li üyenin Özkan aşkı görüşülecek

CHP'li üyenin Özkan aşkı görüşülecek.12864
  • Giriş : 17.06.2009 / 17:13:00

CHP'li RTÜK üyesi Mehmet Dadak'ın, Ergenekon sanığı Tuncay Özkan'la yaptığı telefon görüşmesinde kullandığı iddia edilen ifadelerinin, yarınki RTÜK toplantısında ele alınacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Mehmet Dadak'ın, ''Ergenekon'' sanıklarından bir kişiyle yaptığı belirtilen telefon görüşmesinde kullandığı iddia edilen ifadelerinin, yarınki RTÜK toplantısında ele alınacağı bildirildi.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, dün ve bugün bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Mehmet Dadak'ın, ''Ergenekon'' davasının ikinci iddianamesinin delil klasörlerinde yer alan bir belgede, tutuklu sanıklardan biriyle yapmış olduğu telefon görüşmesi kayıtlarına yer verildiği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:

''Sayın Dadak'ın, söz konusu belgede, tutuklu sanıkla 12 Nisan 2008 tarihinde yaptığı telefon görüşmesi esnasında, hem Kurul toplantısında görüşülenleri dışarı sızdırmış olduğu hem de kendisi dışındaki RTÜK Üyeleri ve bir daire başkanı hakkında ayrı ayrı kişilik haklarını zedeleyecek ağır hakaretlerde bulunduğu, bunun yanı sıra Sayın Dadak'ın, telefonla görüştüğü tutuklu sanığın o dönemde bir medya kuruluşu mensubu olduğu göz önünde bulundurulduğunda, adı geçen şahsa hitaben '...alnından, ellerinden öpecektim' gibi ifadeleri kullanmasının bir RTÜK üyesinin tarafsızlığına gölge düşürdüğü düşünülmektedir.

Küfür ve hakaret içeren bu ifadelere muhatap olan Üst Kurul üyeleri, konuyu Üst Kurulun manevi şahsiyetini de gözeterek yarın yapılacak Üst Kurul toplantısında gündeme alarak görüşeceklerdir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*