CHP'li vekil: Gül başkomutandır

  • Giriş : 30.08.2007 / 23:20:00
  • Güncelleme : 30.08.2007 / 23:37:24

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Genel Başkanı Baykal'ın aksine, Abdullah Gül'ü cumhurbaşkanı olarak kabul etmemenin tasvip edilemeyeceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı olarak kabul etmemenin tasvip edilemeyeceğini açıkladı. Özkan, "Gül, resmen Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanıdır. Tepkiler kişilere verilir, makama karşı olmaz." dedi.

CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Zafer Bayramı kutlamalarının ardından basın mensupları ile birlikte çay sohbetinde bulundu.

Cumhuriyet Parkı'ndaki çay bahçesinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Özkan, Gül'ün Cumhurbaşkanlığı ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Ramazan Kerim Özkan, basın mensuplarının 'bazı çevreler Gül benim cumhurbaşkanım değil diyor, sizin bu konudaki yorumunuz nedir?' sorusuna şu karşılığı verdi: "Öyle şey olmaz. Sayın Gül'ü Parlamento seçti. Kabul etmiyorum diye bir anlayış olamaz. Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Ülkemizde Abdullah Gül 11. Cumhurbaşkanı olarak kayıtlara geçmiştir. Kabul etmiyorum anlayışı tasvip edilemez."

Özkan tepkinin ancak kişilere karşı yapılabileceğini ancak makamlara yapılamayacağını anlatarak, "Sayın Gül, şuan Türkiye Cumhuriyet'in Cumhurbaşkanı olarak yaşamını sürdürüyor. Orası bizim en büyük başkomutanlık makamımız. O'nun önünde sancak eğiliyor. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. Abdullah gül'e başarılar diliyoruz." dedi.

Muhalefet olmalarının her şeye karşı çıkacakları anlamına gelmediğini dile getiren Ramazan Kerim Özkan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizim temel ilkelerimiz var. Anayasanın hâkimiyetini, üstünlüğünü kabul edip çalıştıktan sonra hiçbir sorun olamaz. Abdullah Gül de 'kesinlikle ben 70 milyon için çalışacağım' demiştir. O saatten sonra hiçbir sorun olamaz. Askerimizi asker, Cumhurbaşkanımızı cumhurbaşkanı, başbakanımızı başbakan, bakanlarımızı da Türkiye Cumhuriyeti Bakanı olarak görüyoruz. Muhalefet olunca her şeyi reddedeceğiz, her şeye karşıyız diye bir anlayış yok. Bunlar seçilmiştir. Halka karşı durulmaz. Vatandaşın tercihi tecelli etmiştir. Biz sadece çalışmaları izleriz. Olumsuzluklara tepki gösterir, uyarı görevini yerine getiririz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious