CHP'li vekil mahsur kaldı

CHP'li vekil mahsur kaldı.14159
  • Giriş : 18.02.2008 / 15:21:00

Yozgat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle çevreyle karayolu ulaşımı tamamen kesildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yozgat'ta aralarında CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir'in otomobilinin de bulunduğu çok sayıda araç, kar yağışı, tipi ve yollardaki buzlanma nedeniyle yolda mahsur kaldı.

Geceyi konaklama tesisleri ve benzin istasyonlarında geçiren bazı sürücü ve yolcular, sabah saatlerinde gidecekleri yöne hareket etti.

Edinilen bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi'ni Ankara'ya bağlayan E-88 karayolu ile Karadeniz bölgesini güney illerine bağlayan yolların Yozgat'tan geçen bölümleri, kar, tipi ve buzlanma nedeniyle gece ulaşıma kapandı.

Sivas'tan Ankara'ya giden CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir'in özel otomobili de yolda mahsur kaldı. Özdemir'in otomobilinin de aralarında bulunduğu yolda kalan çok sayıda araca ulaşılarak, dinlenme tesislerine nakledildi.

E-88 kara yolunun geçtiği Yozgat merkez, Akdağmadeni, Sorgun, Yerköy ilçeleri ile Karadeniz-Çukurova bağlantılı yolun geçtiği Çekerek, Sarıkaya, Boğazlıyan ilçelerinde araçların gece yollarına devam etmelerine trafik ekipleri izin vermedi.

Sürücüler ve yolcular, yerleşim alanlarındaki tesislere yerleştirilip, yolların açılması için bekletildi.

Bu arada, tüm ekipler sabaha kadar yollarda kar ve buzla mücadele çalışması yaptı. Açılan yollarda seyahat edecek yolcular, sabah saatlerinden itibaren gidecekleri yerlere uğurlandı. Henüz ulaşıma açılmayan yollarda seyahat edecek olanlar ise yerleşim birimlerindeki tesislerde bekletilmeye devam ediyor.

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, il merkezinde konaklamak zorunda kalan vatandaşların ulaşım ve gıda ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

Bu arada, il genelinde halen 575 köy yoluyla birlikte Yozgat-Sivas, Yozgat-Kayseri bağlantılı Atatürk Yolu, Yozgat-Sungurlu, Yozgat-Şefaatli karayollarının ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Yozgat'ta 23 köye elektrik verilemediği, 43 köyde ise don nedeniyle suların kesik olduğu belirtildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious