CHP'li vekil Şevki Kulkuloğlu, Abdullah Gül'e destek verdi

CHP'li vekil Şevki Kulkuloğlu, Abdullah Gül'e destek verdi.74381
  • Giriş : 27.07.2007 / 08:06:00

CHP'nin Gül için Cuhmurbaşkanlığı seçimine girmeyeceğini açıklamasından sonra CHP'li bir vekilden destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Kayseri milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu, "Kayserili olarak Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olmasını isterim" dedi.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu, en doğrusunun Cumhurbaşkanı adayının uzlaşma ortamı içerisinde seçilmesi olduğunu söyledi. Kulkuloğlu, "Abdullah Gül, yakışığı ile gelirse yakışığı ile de Cumhurbaşkanı olur" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için önemli olanın aday üzerinde uzlaşmak olduğunun altını çizen Kulkuloğlu, "Geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde olay bu konu üzerine kilitlenecek. Abdullah Gül'ün aday olacağı henüz belli değil, kısacası senaryolar üzerine konuşmak doğru değil. Geçen dönem Abdullah Gül ismi ortada yok iken son anda ismi netleşti. Şimdi onun adı cumhurbaşkanlığı için anılırken başka birinin adı ortaya çıkabilir. Uzlaşacakları kişi içeride olabilir, dışarıdan biri de olabilir. Başbakan'ın kimi önereceği belli olmaz" şeklinde konuştu.

Milletvekili döneminde CHP rozetini çıkaracağını kaydeden Kulkuloğlu, "Ankara'da öncelikle tüm CHP'lilerin sonra tüm Kayserililer'in sesi olacağım. Bir milletvekili olarak Kayseri'ye ve Türkiye'ye yapılacak her türlü doğrunun yanında olacağım ama Kayseri'ye ve Türkiye'ye yapılacak her türlü haksızlığın ve yanlışlığın da karşısında olacağım. Buradan bir sonraki seçimin startını da vermiş olmayı diliyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious