CHP'li vekilden Ala için ağır sözler

CHP'li vekilden Ala için ağır sözler.7044
  • Giriş : 19.11.2008 / 23:36:00

CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, Efkan Ala ile Ulaştırma Bakanlığından bir bürokratın Ojer Telekom'un temsilcisi olarak Türk Telekom'da görev almasına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ulaştırma Bakanlığının 2009 yılı bütçesinin görüşmelerinde söz alan Hamzaçebi, Türk Telekom'un Yönetim Kurulunda 4 kamu personelinin bulunduğunu söyledi. Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile Ulaştırma Bakanlığından bir bürokratın Türk Telekom'un Denetim Kurulunda görev aldığını ileri süren Hamzaçebi, ''Başbakanlık Müsteşarı Ala ile Ulaştırma Bakanlığından bir bürokratın Ojer Telekom'un temsilcisi olarak Türk Telekom'un Denetim Kurulunda görev alması ayıptır. Denetim kurullarında kamu personellerinin görevlendirilmesi yasal değildir. Ayrıca bu kamu personelleri hangi ücretleri almıştır? Bu personel, aldıkları fazla ücretleri Hazineye iade etmeyi düşünüyor mu?'' diye konuştu.

Özel kargo taşımacılığında sıkıntılar yaşandığını ileri süren Hamzaçebi, özel kargo şirketlerinin denetim altına alınmasını istedi. Hamzaçebi, Karadeniz sahil yolunun hala tamamlanamamış olmasını da eleştirdi.

CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu, internet ve iletişim alanındaki vergilerin çok yüksek olduğunu ileri sürdü ve ''Buna rağmen Maliye Bakanını ikna edemediniz'' dedi.

Telekomünikasyon alanındaki büyümenin yeterli olmadığını anlatan Coşkunoğlu, Evrensel Hizmet Fonu gelirlerinin ''doğru kullanılmadığını'' de iddia etti.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı ise, Konya'daki sivil ve askeri havaalanlarının şehir dışına taşınması gerektiğini savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*