CHP'li vekilden dayak yiyen sunucu

CHP'li vekilden dayak yiyen sunucu.11519
  • Giriş : 24.08.2008 / 16:00:00

CHP'li Mehmet Sevigen'in hastanelik ettiği sunucu dava açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, bir açılış töreninde programın sunucusu ile kavga etmişti. Mehmet Sevigen ve yanındaki iki kişiden darp gören Erhan Öner, karşılık vermek istememiş ancak bu durumu gururunu yediremeyince ağlarken bayılmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

Erhan Öner, olayın gelişimini ve nedenlerini anlattı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la birlikte Bornova ilçesinde bir kapalı pazaryerinin açılışına katılan Genel Sekreter Yardımcısı Sevigen'in, açılışı sunduğu sırada el hareketleriyle kendisini acele etmesi için uyarılarda bulunduğunu anlatan Öner, uyarılarını sık sık tekrarlayan Sevigen'in bu tutumu üzerine dikkatinin dağıldığını belirtti.

Konuşmaların bitmesinden sonra kurdele kesilmek üzere hareket edildiği sırada kendisini bir köşeye çağıran Sevigen'in "Beni neden dinlemiyorsun?" diye çıkıştığını anlatan Öner, şunları anlattı: "Kendimi savunmaya çalışırken 'Kapat çeneni' diyerek beni azarladı. Sevigen'in arkadaşlarının itmesi sonrasında ise bizzat Sevigen Tokat vurarak darp etti. 'Bana yakışmaz' diyerek karşılık vermedim. Sinirim bozuldu ve gururum incindi. Ağlama krizine tutuldum. Sonrasını hatırlamıyorum." dedi.

Kısa sürede sinirinden ağladığını ve sonrasında baygın düştüğünü anlatan Öner, yere yığılırken ses dizaynını sağlayan arkadaşları, nefes alması için gömleğinin düğmelerini çözdüğünü vurguladı. Öner, Sevigen ve iki adamının çok aşağılayıcı hakaret içeren cümleler kullanıldığını, hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını açıkladı.

Tansiyon problemi çekmediğini; ancak ilk kez olay sırasında 22'ye 16'ya düştüğünü anlatan Öner, "Ya ölseydim veya iz kalsaydı sorumlu kim olacaktı? Sorumlu Sevigen ve arkadaşlarıdır. Kendilerini mahkemeye vereceğim." dedi.

Bu olayın kendisine iyi bir ders olduğunu, kendisine vuranlara karşı kabagüç kullanmadığını için kendisini kutladığını belirten Öner, "Mağduru oynamak istemiyorum; ama hiç kimse kimsenin işine karışamaz. Vekil vekilliğini,i siyasetçi, siyasetçiliğini bilsin." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*