CHP'li vekilden Gül'e mektup

CHP'li vekilden Gül'e mektup.12784
  • Giriş : 30.04.2008 / 20:08:00

CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası (SSGSS) Kanununu bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade etmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Topuz, Cumhurbaşkanı Gül'e gönderdiği mektubunda, SSGSS Yasasının, TBMM'de kabulü ile birlikte 1 Mayıs 2008 tarihinden önce sigortalı olan çocukların eski yasaya tabi olacaklarına dikkati çekti.

Bir gazetede çıkan habere göre, Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlunun, 14 yaş, 7 ay ve 24 günlükken sigortalı olma hakkını kazandığını belirten CHP'li Topuz, mektubunda şu görüşlere yer verdi:

"Şu anda önünüzde bulunan ve onayınızı bekleyen SSGSS Yasasına göre oğlunuz emekliliğinde bu yasaya tabi olmayacaktır. Şu anda oğlunuzun yaşıtında olan ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayan çocuklar ise 65 yaşını bekleyecektir. Bir baba olarak oğlunuzu güvence altına almanız saygıyla karşılanmaktadır. Ancak Cumhurbaşkanı olarak yurdumuzda yaşayan tüm çocukların sorumluluğu da birinci elden size aittir.

Kendi oğlunuza tanıdığınız bir güvenceyi, Cumhurbaşkanı sıfatıyla doğal vasisi bulunduğunuz koruma altındaki, (Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar) 25 bin çocuktan ve Türkiye'nin tüm çocuklarından esirgemeyeceğiniz ümit edilmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious