CHP'li vekilden şok iddia: "Ölüm tehditleri alıyorum"

  • Giriş : 29.07.2007 / 13:26:00

CHP Milletvekili Paçarız ile CHP'li Belediye Başkanı arasında sert tartışmaların yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edirne'de, CHP'li belediyenin 2 yıl önce kurduğu Ulus Pazarı, yeni seçilen CHP Edirne Milletvekili Bilgin Paçarız ile CHP'li belediye Başkanı Hamdi Sedefçi arasında sert tartışmaların yaşanmasına neden oldu. Ulus Pazarı’nın kaldırılması için çalışma yapacağı açıklayan yeni vekil Bilgin Paçarız, bu açıklamasının ardından kendisinin ve eşinin ölüm tehditleri aldığını öne sürerek, “Partili belediye başkanının kışkırtması ve provokasyonu nedeniyle bunlar oluyor'' dedi. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ise, yeni seçilen milletvekilinin ‘esnafın gazı’na geldiğini öne sürerek, “Ulus Pazarını, ben görevde olduğum sürece kimse kaldıramaz.'' diye konuştu.
            
  “PAZAR, EDİRNE ESNAFINI SIKINTIYA SOKTU''
      
CHP Milletvekili Bilgin Paçarız   Ulus pazarı açıldığından bu yana 3 bin esnaf etkilendiğini, Edirne’nin parası İstanbul’a gittiğini açıkladı.Edirne esnafının da  ise siftah bile yapamadan dükkan kapattığını belirtti.      
        
ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORUM
     
Evine ve cep telefonlarına tehdit aramaları geldiğini iddia eden Bilgin Paçarız, “Ev ve cep telefonlarıma gelen ölüm tehditlerinden ailem ve ben huzursuz olduk. Eşim üzülüyor ve tansiyonu çıktığı için hastalandı. Evin telefonu hiç susmadı. Ben de kablosunu koparttım. Benim haricimde eşime hakaret telefonları geliyor." dedi.      
   
  “SEDEFÇİ BENİ RAKİP GÖRÜYOR''
     
Başkan Sedefçi’nin liderlik mücadelesine girdiğini öne süren Bilgin Paçarız, “O başkan, ben vekil oldum. Bunu hazmedemedi. Biz hep rakip olduk Sedefçi ile. Hep karşı karşıya kaldık. Vekil adayı oldum istemedi ve kıskandı. Kendisi bile aday olmaya çalıştı. Ama olamayınca bu tür sorunlar çıktı. Ancak ben hiçbir şeyden yılmayacağım. Mecliste yapacağım ilk icraatınım pazar konusuna çözüm bulmak için yasa teklifi hazırlamak olacak'' diye konuştu.
     
Tehditlerle ilgili şu anda adli makamlara başvurmadığını belirten Bilgin Paçarız, “Bu tür tehditler beni korkutamaz, ama sürmesi halinde gereğini yapacağım'' diye konuştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious