CHP'li vekili hemşehrileri tersledi

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Bursa'da düzenlenen Bayburtlular Gecesi'ne katılan CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Berhan Şimşek, "Kurtuluş Savaşı yıllarından beter felaketler yaşıyoruz." deyince Bayburtlular tepki gösterdi: "Yalan söyleme, ülkenin durumu iyi."
Şimşek, "Türkiye, Kurtuluş Savaşı yıllarından daha beter felaketler yaşıyor." deyince hemşehrileri müdahale etti: "Yalan söyleme, Türkiye'nin durumu gayet iyi. Hiç olmazsa bu gecede siyaset yapmayın." Şimşek, tepkiler üzerine sözlerini yumuşatarak memleketi Bayburt'a özgü fıkra ve espriler anlattı.

CHP'li Berhan Şimşek, önceki gün Bursa'da yaşayan Bayburtluların düzenlediği geceye katıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı gecede, Berhan Şimşek'in de aralarında bulunduğu bazı misafirler sahneye davet edildi. Konuşmasına hükümeti eleştirerek başlayan Şimşek, Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı verdiği yıllardan daha ağır şartlardan geçtiğini iddia etti. Hükümeti de olup bitenlere seyirci kalmakla suçladı. Şimşek'in sözleri salonda 'soğuk duş etkisi' yaparken bazı dinleyiciler sert tepki gösterdi. CHP'li vekilden siyaset yapmamasını isteyen hemşehrileri, yüksek sesle, "Siz kendinize bakın. Türkiye'nin durumu gayet iyi. Hiç olmazsa böyle bir gecede siyaset yapmayın." dedi. Bayburtlular Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Akdeniz, bu tür gecelerde siyaset konuşmanın yanlış olduğunu söyledi. Hükümet aleyhine söylenen sözlerden dolayı üzüntü duyduğunu ifade eden Akdeniz şöyle devam etti: "Biz, memleketimiz Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunu hatırlatmak ve hemşehrilerimizin kaynaşmasını sağlamak için böyle bir gece düzenledik. Ama böyle bir gecede siyaset yapılmasına şaşırdık." Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinden geceye katılan Bayburtlu Dr. Halil İbrahim Süslü de siyasi içerikli konuşmaların geceye gölge düşürdüğünü söyledi. Süslü, "Böyle olacağını bilsem geceye katılmazdım." diye konuştu. Bu arada geceye, milli şair Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri şiiri damgasını vurdu. Küçük bir kız çocuğunun okuduğu şiir, salonu dolduran vatandaşları gözyaşına boğdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious