CHP'li vekilin Arıtman'dan beklentisi

CHP'li vekilin Arıtman'dan beklentisi.8272
  • Giriş : 24.12.2008 / 17:03:00

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın sözleriyle ilgili olarak, ''Arıtman'ın, fazla uzatmadan (Amacını aşan laflar söyledim) demesini dilerdim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulkuloğlu, partisinin Kayseri İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Canan Arıtman'ın, ''disiplinsiz davranışından dolayı'' uyarıldığını söyledi.

Elinde bilgi ve belge olmadan hiç kimsenin ortaya çıkmaması gerektiğini belirten Kulkuloğlu, şöyle konuştu:

''İnsanların kimlikleri, etnik kökenleriyle değil, herhangi bir konuda elinizde belge olmadan yapılan açıklama, zaten disiplinsiz bir davranıştır. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayan etnik kökenli insanları bir gören, etnik kör bir partidir. Bütün etnik kökenler Cumhuriyet Halk Partisi için eşit ve aynıdır. Canan Arıtman'ın yaptığı açıklama son derece talihsiz bir açıklamadır. Kendisini bağlar. Keşke çok daha fazla uzatmadan geri adım atsaydı. (Amacını aşan laflar söyledim) demesini dilerdim. Bu biraz da toplum tarafından kulaktan kulağa yanlış anlatıldı. Onun da ayırımcılık maksadıyla söylediğini zannetmiyorum.''

Kulkuloğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Arıtman aleyhine açtığı davaya ilişkin de ''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aile kütüğünü açıklamasını çok doğru bulmuyorum. Her yapılan açıklamaya herkes kendi geçmişini açıklayarak bir yerlere mesaj verme, bunu siyasallaştırma çabasına girerse, bu iş kayıkçı kavgasına döner. Biri vurur, öbürü seslenir. Cumhurbaşkanı, bunun son derece terbiyesizce, ayıp edilmiş bir iş olduğunu söylemiş, kınamıştı. Bence orada kalmalıydı'' diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş'ın Arıtman'ı kınayan açıklamaları olduğunun hatırlatılması üzerine, Kulkuloğlu, ''Aynı arkadaşlarımızın, Cumhurbaşkanımızın da onay verdiği Ermenilerden özür dileme kampanyasını başlatanları da kınamasını bekliyorum'' dedi.

Kulkuloğlu, başörtülülerin partilerine katılımıyla ilgili olarak da ''Deniz Baykal, bu cumhuriyeti, demokratik Atatürk devrimlerine inanan herkesi, başı açık ya da kapalı sorgulamaksızın normalde yapması gerekeni yapmış ve tebrik edip kabul etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy veren yaklaşık 8 milyon kişi içinde kadınların bir çoğunun başı kapalıdır. Ben Hacılarlıyım. Hala çar (çarşaf) kullanan kadınlar var, ama çağ dışı değiller. Hatta bunların içinde Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verenler var'' değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*