CHP'li Yardimci Öymen'de Sinop'tan konustu

  • Giriş : 27.11.2005 / 00:00:00

CHP Genel Baskan Yardimcisi Onur Öymen, "Türkiye'de ekran karartmasi gibi zihin karartmasi uygulaniyor. Biz bu oyuna izin vermeyecegiz. " dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Otel Melia Kasim'da düzenlenen konferansa CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, CHP Sinop il Baskani Hüseyin Keskin ve kalabalik bir partili toplulugu izledi.

"Türkiye'de ekran karartmasi gibi zihin karartmasi uygulaniyor. Biz bu oyuna izin vermeyecegiz. Bu ülkede demokrasi oldugu sürece CHP'nin sesini kimse kisamayacaktir." diyen Öymen, "Türkiye bu yönetimle 5- 6 yil önceki dönemine geri gitmistir. Su an hiçbir ülkeye yapilmayan muamele ülkemize yapilmaktadir. Türkiye'ye 2. sinif devlet muamelesi yapiliyor. Diplomasi de ise hiç yapilmayacak hatalar yapti bu hükümet. Zafer kazandik Avrupa'ya giriyoruz dediler, fakat 147 sayfalik metni okumadan karar verdiler. Türkiye'yi küçültmeye kimsenin hakki yoktur" seklinde konustu.

Öymen, söyle devam etti: "Kibris bile Girit adasi gibi elimizden gidiyor. Ülkemize haksizlik yapildigi zaman tepkimizi gösteriyoruz, ama bu tepkiyi bu hükümette göremiyoruz. Türkiye'de bugün can güvenligi kalmamistir. Terör hortlamistir. Terör konusunda bu hükümette çok zafiyet görüyoruz. Bir yanda dini tartisma bir yanda ülkemize yapilan dayatmalar ülkemizi zedeliyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious