CHP'li Yılmaz Ateş'ten çok ağır sözler

CHP'li Yılmaz Ateş'ten çok ağır sözler.11391
  • Giriş : 22.01.2009 / 11:20:00
  • Güncelleme : 22.01.2009 / 11:17:40

Sendika başkanı gözaltına alındı, siyasiler ART önüne koştu. Özellikle CHP'li Yılmaz Ateş'in sözleri çok sertti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in gözaltına alınmasına siyaslerden çok sert tepki geldi. ART önüne gelen siyasiler iktidara ağır suçlamalarda bulundular.

Basın mensupları gibi siyasiler de soluğu arama yapılan evin önünde aldı. CHP ve DSP'li milletvekillerinin yanı sıra bağımsız vekil Kamer Genç, olay yerine gözaltılara ateş püskürdüler.

CHP heyeti adına konuşan Yılmaz Ateş, hükümeti faşizm yapmakla suçladı. Kameralar önünde konuşan Ateş, ART'ye yapılan baskının işgal döneminde bile olamayacağını savundu. İşte Ateş'in zehir zemberek sözleri:

Ergenekon uydurması

"Ergenekon uydurması uydurdular. İddiananeyi 13 ayda hazırlayamadılar. Arkadaşlarımız yargının karşısına çıkıp ifade bile veremediler. 19 ay geçti ve daha neyle suçlandığını bilmeyen arkadaşlar var.

Bu yapılan AKP faşizmidir

Sendikalar faşizme karşı sesini yükseltenler susturuluyor. Bu yapılan AKP faşizmidir. Komploya karşı alınıyor ise bu arama yanlış adreste yapılıyor.

İşgalde bile böyle gözaltı olmaz

Eğer dolandırıcı arıyorlarsa RTÜK başkanını gözaltına alsınlar. İşgal döneminde bile böyle gözaltı olmaz. Sizler canlı yayın yapıyorsunuz ama ART işgali veremiyor, banttan yayın yapıyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*