CHP'liler adeta birbirine girdi

CHP'liler adeta birbirine girdi.9340
  • Giriş : 14.08.2007 / 13:55:00

CHP'li üyeler yaptıkları açıklamalarla birbirlerini eleştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Denizli İl Genel Meclisi üyeleri, 9 Ağustos 2007 tarihinde yaptıkları basın toplantısında genel başkanları Deniz Baykal'ın istifa etmesi gerektiğini dile getirmişti. Bu açıklama sonrasında, CHP İl Başkan Vekilliği yapan Ümit Dizdaroğlu, 22 Temmuz seçimlerinde il genel meclisi üyelerinin çalışmadıklarını ve bu nedenle başarısız bir seçim sonucu alındığını söylemişti.
CHP Yeniden Yapılanma Grubu adı altında basın kuruluşlarına gönderilen bir yazıda, 250 kişiden oluşan CHP üyeleri, il genel meclisi üyelerini savundu, il yönetimini ise eleştirdi. Yazıda, CHP İl Başkan Vekili Ümit Dizdaroğlu'nun, il genel meclisi üyeleri "parti için çalışmadılar, partimize oy vermediler" şeklindeki suçlama ve ithamlarına katılmadıklarını belirten CHP üyeleri, şu ifadeleri kullandı:

"Kendiyle barışık olmayan, merkez ilçe yönetimi ile anlaşamayan, milletvekili adayları ile tartışan, ilçe başkanlarına kızan, il genel meclisi üyelerini, partilileri suçlayan, halka ve partililere kulaklarını tıkayarak onların serzenişlerini görmezden gelen, görevini sadece, başarız genel başkanı ve merkez yönetimini savunmaktan ibaret sanan Ümit Dizdaroğlu'nu şiddetle kınıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious