CHP'liler Gül'den niçin kaçmışlar?

CHP'liler Gül'den niçin kaçmışlar? .6791
  • Giriş : 05.09.2007 / 15:41:00

CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük, Cumhurbaşkanı Gül'ün TBMM Başkanı Toptan'ı ziyareti sonrasında toplantı salonuna girince kendilerinin neden kaçtığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM İdare Amiri ve CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM Başkanı Köksal Toptan'a yaptığı iadeyi ziyaretin ardından, Meclis Başkanlık Divanını ziyareti öncesinde toplantı salonundan ayrılmalarıyla ilgili ''Cumhurbaşkanı konusunda partimizin bir tavrı var. Biz buna uyduk'' dedi.

Küçük, Cumhurbaşkanı Gül'ün yapacağı ziyaretle ilgili Başkanlık tarafından sekreteryaya haber verildiğini, ancak ziyaretin nasıl olacağına ilişkin ayrıntılı bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi. TBMM Başkanlık Divanında, Meclis Başkanı Toptan'ın kendilerine ''Sayın Cumhurbaşkanı geliyor, onu karşılayacağım. Sizinle de görüşmek istiyor'' dediğini belirten CHP'li Küçük, ''Cumhurbaşkanı konusunda partimizin bir tavrı var, biz buna uyduk ve salondan ayrıldık. Cumhurbaşkanını tanımamak gibi bir düşüncemiz yok'' diye konuştu.

Meclis Başkanlık Divanında, Küçük'ün yanı sıra CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu ile Bilecik Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Yaşar Tüzün bulunuyor. CHP'li üyeler, Başkanlık Divanı Toplantısının gündemine ilişkin konular görüşüldükten sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM'ye gelişinden kısa bir süre önce salondan ayrılmışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious