CHP'liler Gül'ü boykot ettiler!

CHP'liler Gül'ü boykot ettiler! .56737
  • Giriş : 29.10.2007 / 10:25:00

Cumhurbaşkanı Gül, TBMM'de kutlamaları kabul etti. CHP, Baykal ve arkadaşları Gül'ü protesto ederek kutlamaya katılmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Meclis'teki kutlama kabulünü CHP boykot etti..

Başta CHP Genel Başkanı Deniz Baykal olmak üzere CHP Meclis Grup Başkanvekileri, Meclis yönetimi ve milletvekilleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü boykot ederek kutlamaya katılmadı..

Deniz Baykal ve arkadaşları, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın da yeraldığı Anıtkabir kutlamalarına iştirak ettikten sonra TBMM'ye geçti.

Cumhurbaşkanı Gül burada kutlamaları kabul etti... CHP ve Meclis yönetimi Gül'ün bu kutlamasını boykot etti.

Bu arada Meclis'te ilginç bir de zirve gerçekleşti..Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Köksal Toptan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt bir süre görüştü.

Genelkurmay Başkanı'nın, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na seçilen Haşim Kılıç'ı tebrik edip hayırlı olsun dilekleri dikkatlerden kaçmadı..

Öte yandan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilere dönük olarak, "Hepinizin elinde aletleriniz var, tek tek elinizi sıkmak isterdim ama zor durumda kalmayın. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious