CHP'liler Önder Sav'ın hatasını telafi etmeye çalıştı

CHP'liler Önder Sav'ın hatasını telafi etmeye çalıştı.14865
  • Giriş : 22.06.2008 / 02:19:00
  • Güncelleme : 21.06.2008 / 23:51:39

CHP'liler, Önder Sav'ın partiye verdiği zararı protokole oturttuğu yaşlı hacılarla azaltmaya çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Burdur'da CHP İl Başkanlığı Çendik Motel'de il, ilçe belde ve köylerden katılan partililere dayanışma yemeği verdi. Programa Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, eski senatör İsmail Kabay, İl Başkanı İsmail Erkaya, bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve partililer katıldı. CHP'nin dayanışma yemeğinde protokol üyelerinin oturduğu masada hac görevini yerine getiren başı örtülü Şerife (60) Yusuf (74) Kayım çifti misafir edildi. Dayanışma yemeğinde yapılan konuşmalarda, Önder Sav tarafından Peygamber Efendimiz ve hac ibadet ile ilgili küçük düşürücü açıklamalarının partiye verdiği zarar telafi edilmeye çalışıldı.

Sav'ın savunmasını yapan eski senatörlerden CHP'li İsmail Kabay, protokol masasında oturan atmış yaşındaki Hacı Şerife Kayım'ı işaret ederek, "İşte bizim kadınımızın başörtüsü. Şapka da bizim, başörtüsü de, din de bizim Türkiye de bizim. İşte aramızda diğer köylü hacılarımız da var. Ne CHP'yi bıraktılar ne de laikliği." dedi.

CHP Burdur milletvekili Ramazan Kerim Özkan da şunları söyledi: "Seçimlerden yeni çıktık, Yüzde 20 oy aldık. Kimse kimsenin kutsalına saldıramaz, saygısızlık yapamaz. Dini inançlara saygı gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Siyasi rant uğruna bir takım tartışmalara girmeyeceğiz."

Yapılacak yerel seçimlerde iktidara en yakın parti olduklarını iddia eden Özkan, "Burdur da kaybettiğimiz Belediyeyi geri alacağız, yerel ve genel seçimlerde CHP iktidar olacak." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious