CHP'liler parmak kopardı

CHP'liler parmak kopardı.13783
  • Giriş : 08.05.2008 / 12:29:00

İZMİR'de CHP Gaziemir ilçe örgütü, yerel seçime 10 ay kala belediye başkan adaylığı nedeniyle karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl Başkanı Kemal Karataş'ın önünde hakaret ve küfürleşmeyle başlayan tartışma yumruklaşmayla sürdü. Kavgada, parti üyesi Hüseyin Şahin'in sağ elinin baş parmağı kesildi, kopma noktasına geldi. Şahin'in parmağı İzmir El ve Mikro Cerrahi Hastanesi'ne üç saat süren ameliyatla dikildi.

CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş, yeni üye kayıtlarını denetlemek amacıyla ilçelere düzenlediği rutin ziyaretler kapsamında dün akşam Gaziemir İlçe Başkanlığı'na gitti. Karataş, İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı toplantıda, birlik ve bütünlükten söz ederek, “AKP iktidarı İzmir'i almak için uğraşıyor. Birbirinizi yıpratmayın, kenetlenin” dedi. Bir süre sonra Gaziemir İlçe Başkanı Demirsoy ile Gaziemir'den belediye başkan adaylığına hazırlanan müteahhit 48 yaşındaki Hüseyin Şahin arasında tartışma çıktı. Şahin, 2004 yerel seçimlerinden Gaziemir'den belediye başkan adayı gösterilen Halil İbrahim Şenol'u eleştirince gerginlik kavgaya dönüştü. Kavgada Şahin feci şekilde dövüldü, sağ elinin baş parmağı kesilerek kopma noktasına geldi, gözü morardı, kulaklarında tırnak izleri oluştu. Kavga güçlükle yatıştırıldı, polis çağırıldı, Şahin de İzmir El ve Mikro Cerrahi Hastanesi'ne kaldırıldı. Şahin'in parmağı 3 saat süren operasyonla yerine dikildi. 45 gün iş göremez raporu alan Hüseyin Şahin, olayı da şöyle anlattı:

“Toplantıda Gaziemir ilçe yönetiminin yanlış ilişkiler içinde olduğunu bu ilçe yönetiminin seçim kazanılamayacağını, ilçedeki seçim çalışmalarının çok zayıf olduğunu dile getirdim. İlçe Başkanı Demirsoy, ‘benim adayım budur’ diyerek Halil İbrahim Şenol'u işaret ediyor. İlçe başkanı her adaya eşit mesafede olmalı. Şenol'un seçim kaybettiğini, daha bilgili, birikimli kişilerin aday olması gerektiğini söylediğimde önce sözlü ardından fiili saldırıya uğradım. Şenol'un İlçe Sekreteri olan eşi Birsel Şenol, kulağımı tırmaladı, kesici bir aletle sağ elimin baş parmağı kesildi.”

CHP İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy'un yerel seçime 10 ay olmasına rağmen çıkar ve menfaat peşinde koştuğunu, bu durumu partinin yetkili organlarına bildirmesine rağmen sonuç alamadığını vurgulayan Şahin şöyle devam etti:

“1980 öncesi karşıt siyasi görüşlü insanlar bile bu denli acımasızca bir saldırıya başvurmadılar. Ama bu arkadaşların gözleri öyle dönmüş ki menfaat ilişkileri için daha şimdiden seçime 10 ay kala sindirme politikalarını sürdürmeye çalışıyorlar. Siyasetin bir geçim kaynağı olmadığını, bir yaşam biçimi olduğunu söylediğimde, bu onların zoruna gitti. Bu parti derebey partisi değil. Babalarının çiftliği hiç değil. Bizler bu partiyi birkaç çapulcuya bırakacak insanlar değiliz. Bu anlamda partimle vedalaşmam da sözkonusu olamaz. Partime dava da açmam. Gereken ifadeyi polise vereceğim.”

ÜZÜCÜ BİR OLAY, KEŞKE OLMASAYDI

Kavganın ardından toplantıyı sonlandıran CHP İl Başkanı Kemal Karataş, “Çok üzücü bir olay, keşke olmasaydı. Hüseyin Şahin, Gaziemir'de saygın bir işadamı. Kavga sırasında Şahin'in üzerine masada bulunan bir bardak su atıldı. İtiş kakış anında kırılan bardak Şahin'in elini kesti. Hakaret ve küfürler bu partiye hiç yakışmadı. Şahin ile Yüksel arasında aylar süren gerginlik böyle sonuçlandı. Olayın ardından tarafların ifadelerini alıp, gerkeni yapacağız” dedi.

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy'a ise ulaşılamadı. Demirsoy'in evine gitmediği, polisin de aramasına rağmen karakolda ifade vermediği belirtildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious