CHP'liler zor bir sınavdan geçiyor

CHP'liler zor bir sınavdan geçiyor.13188
  • Giriş : 09.12.2008 / 16:17:00
  • Güncelleme : 09.12.2008 / 16:20:10

Baykal,bugün partisinin il Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kurban bayramı tatilini memleketi Antalya da geçiren CHP Lideri Deniz Baykal,bugün partisinin il Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Partililerle bayramlaşan Baykal, burada yaptığı konuşmada yaklaşmakta olan yerel seçimlere değindi. Adaylarına destek istedi. Baykal, "Siyaset bir süreçtir. Bir atımlık barutu için siyaset yapanlar tavsiye ederim siyaset yapmasınlar. Siyaset bir atımlık barutla yapılacak bir iş değildir. Siyaset bir süreçtir zaman içinde hepimiz her aşamada sınav vererek kendimizi kanıtlayarak çizgimizi parti ahlakımızı parti bağımlılğımızı imtihandan geçirerek örnek olarak iyi günde kötü günde adayken aday değilken siyaseti bize yakışan partimize yakışan Türkiye'ye yakışan biçimde götüreceğiz.

Şu Türkiye nin haline bir bakın böyle bir ortamda "sen-ben" diye bir telaş içine girmenin kabul edilir bir tarafı olabilir mi? Böyle bir şey düşünülebilir mi? Türkiye'nin ekonomisi yangın yerine dönmüş. Başbakan bunun farkında değil. Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntıları daha anlamış bile değil.

Türkiye'nin en önemli kuruluşları çok büyük sıkıntıların içinde. İş yerleri kapanıyor. İnsanlar işini kaybediyor fabrikalar üretim yapamaz hale geliyor.
Türkiye ekonomisi resmen küçülen bir ekonomi noktasına gelmeye başladı. Küçülen ekonomi ne demektir: Daha az üretim, daha az insan çalışıyor demek. Daha az insan evine ekmek götürüyor, daha az sayıra insanın çocuğu besleniyor demektir.

Bu en büyük sorun en büyük sıkıntı. Borçlar ödenemiyor. Çekler senetler dönmüyor. Bankalar içine kapandı. Ekonominin dönüşü kazık fren yaptı Türkiye ciddi bir sıkıntının içinde.Önümüzdeki günler çok kaygı verici. Başbakan "merak etme, hamdolsun iyiyiz, teğet geçti" deyip milleti avutabileceğini sanıyor.

Kriz ortada yolsuzluklar dizboyu. Eskiden yolsuzlukları kişiyer yapardı. Ahlaki standartı kuşkulu kişiler. Eline fırsat geçince ahlakını satıveren paraya pula dayanaymayan birtakım insanlar yomlsuzluk yapardı. Şimdi öyle değil. Şimdi teşkilat kuruluyor, Şirket kuruluyor. Ne şirketi halka yardım şirketi. Milleti aldatmak istercesine halka yardım yapacağız diye halkı soymak üzere şirket kuruluyor "dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*