CHP'lilerden Kızılay'da eylem

CHP'lilerden Kızılay'da eylem.6568
  • Giriş : 28.02.2009 / 23:21:00

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), CHP Gençlik Kolları ve KESK üyesi bir grup kadın, ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömür ve gıda yardımı yüzünden Kızılay'da eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ellerinde Atatürk posteri basılı Türk bayrağıyla İnsan Hakları Anıtı önünde toplanan TGB üyeleri, AK Parti aleyhinde slogan attı.

TGB Genel Başkanı Osman Yılmaz, yaptığı açıklamada, dağıtılan kömür, beyaz eşya ve  gıda yardımını eleştirdi. İşsizliğe, kapanan fabrikalara çözüm bulunamadığını öne süren Yılmaz, ''ne işçi, ne de köylünün geleceğinden emin olmadığını'' iddia etti, ''çözümün AK Parti'ye karşı alternatif yaratmak olduğunu'' savundu.

Yılmaz, Ankara, İstanbul ve İzmir'de CHP'nin adaylarını destekleyeceklerini, diğer illerde de AK Parti'nin karşısında en güçlü adaya oy vereceklerini söyledi.

Eylemciler açıklamanın ardından dağıldı.

Daha sonra, CHP Gençlik Kolları üyeleri de ''İşçi köylü, gençlik, CHP'de birleşti'', ''Üreten yöneten gençler olacak'' yazılı dövizlerle İnsan Hakları Anıtı önünde toplandı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Mert Ünlü, açıklamasında ''AK Parti'nin belediyeleri kurumsal amacının dışında çıkarttığını'' ileri sürdü. Ünlü, AK Parti iktidarı döneminde ''sosyal devlet anlayışının da hiçe sayıldığını'' da iddia etti.

Bu arada, eylemcilerin yaktığı meşalelerden sıçrayan alev bir kişinin hafif yaralanmasına yol açtı.

-KADINLARDAN MEŞALELİ EYLEM-

KESK'li bir grup kadın da İnsan Hakları Anıtı önünde, meşale yakarak ''Sokakları da istiyoruz, geceleri de'' eylemi yaptı.

Kadınlar, ''Krizin faturasını ödemeyeceğiz'', ''3 çocuk değil, çocuklarımıza kreş istiyoruz'' yazılı dövizler açıp, ''Şiddete, tacize, tecavüze son'' diye slogan attı.

Grup, daha sonra meşalelerle Sakarya Caddesine yürüdü.

Kadınlar adına açıklama yapan Satı Burunucu Çalı, kadın ve çocuklara uygulanan şiddet ve istismarın her geçen gün arttığını ve meşrulaştığını ifade etti.

Kadınların şiddetle yaşamak zorunda bırakıldığını öne süren Çalı, belediye hizmetleri yürütülürken dahi cinsler arası farkların gözetilmediğini savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*