CHP'lilere Sarıgül yumruğu

  • Giriş : 01.08.2007 / 21:32:00
  • Güncelleme : 01.08.2007 / 21:50:46

Şişli belediyesi önünde kıyamet koptu. Sarıgül taraftarları CHP'lileri dövdü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli Belediyesi'ne gelerek Başkan Mustafa Sarıgül'e tepki gösteren CHP Gençlik Kolları üyesi bir grup ile belediye önünde toplanan Sarıgül taraftarı grup arasında yumruklu kavga çıktı.

CHP Bayrampaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Öztürk Hocaoğlu başkanlığındaki yaklaşık 40 kişilik grup, Sarıgül'e bir mektup sunmak için Şişli Belediyesi'ne gittiler.

Bir belediye görevlisi tarafından binadaki CHP odasına alınan Hocaoğlu ve beraberindekiler, burada Şişli Belediye Başkan Vekili Eyüp Birgün'e mektubu sundular.

Dışarı çıktıktan sonra açıklama yapmak isteyen Hocaoğlu'nun konuşması o sırada belediye önünde toplanan 70-80 kişilik Sarıgül taraftarınca engellendi. Konuşma ''Baykal istifa'', ''Sevigen istifa'' şeklindeki sloganlarıyla kesildi.

Basın açıklamasını gerçekleştiremeyen Hocaoğlu ve beraberindekiler, belediye binası önünden ayrılmaya başladı. Ancak daha 150 metre uzaklaşmadan, Sarıgül taraftarlarının saldırısına uğradılar. Yumruklar havada uçuşurken, ortalık bir hayli karıştı.

KÜFÜR ETTİLER İDDİASI

Şişli Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Birgün, kavga nedeninin küfür olduğunu öne sürdü. Birgün, "Yoksa karşılayıp uğurladığımız bir misafire niye... Karşılama ve uğurlamada bir problem var mıydı? Son aşamada vardı. Terbiyesizlikten sonra vardı'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious