CHP'nin 2'inci çarşaflı katılımcıları

CHP'nin 2'inci çarşaflı katılımcıları.15310
  • Giriş : 30.11.2008 / 16:38:00

İstanbul Sultangazi'de çoğunluğunu Erzurumluların oluşturduğu çarşaflı çok sayıda kadının CHP'ye katılmasının ardından bugün 2'inci benzer katılım gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Sultangazi'de çoğunluğunu Erzurumluların oluşturduğu türbanlı ve çarşaflı çok sayıda kadının Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) katılmasının ardından, CHP Erzurum İl Başkanlığı'nda hareketli günler yaşanıyor.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Sultangazi'de partiye katılan çarşaflı kadınlara bizzat rozet takmasının ardından CHP İl Başkanlığı'na çok sayıda çarşaflı ve türbanlı kadın müracaat ederek üye oldu. Yapılan müracaatların ardından üyelikleri onaylanan çarşaflı ve türbanlı kadınların katılımı için CHP Erzurum İl Başkanlığı'nda tören düzenlendi. CHP İl Başkanı Nevzat Özpeker ve Kadın Kolları Başkanı Tülay Kıcırgan'ın da bulunduğu törende, türbanlı ve çarşaflı kadınlara CHP rozeti takıldı.

CHP'nin özgürlükler partisi olduğunu ve herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen İl Başkanı Özpeker, "Genel Başkanımız Deniz Baykal'ın bu hamlesi, oyunun bozulmasına neden olmuştur. Özgürlükler ve demokrasi partisi olan CHP'nin kapıları, herkese açıktır. İstanbul'daki partiye katılım töreninin ardından, bazı dar kafalar tarafından yıllarca kandırılan çok sayıda türbanlı ve kara çarşaf giyinen kadınımız, partimize iştirak etmeye başlamıştır. Bundan büyük mutluluk duymaktayız" diye konuştu.

Kadın Kolları Başkanı Kıcırgan tarafından parti rozetleri takılan çarşaflı ve türbanlı kadınlar, yıllarca AK Parti başta olmak üzere diğer siyasiler tarafından kandırıldıklarını ve CHP'nin kötü tanıtıldığını savundular. İsimlerini açıklamak istemeyen kadınlar, "CHP, Atatürk'ün partisi. CHP'yi bize hep yanlış tanıttılar. Ancak televizyonda Deniz Baykal'ın bizim gibi olan kadınları partiye kabul ettiğini görünce, Atatürk'ün partisine üye olmaya karar verdik" dediler.

CHP İl Başkanı Özpeker, Genel Başkan Deniz Baykal'ın da önümüzdeki günlerde Erzurum'a gelerek, hem Tarım ve Hayvancılık Şurası'na katılacağını hem de partilerine yeni katılan vatandaşlara rozet takacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*