CHP'nin 'akıllı binası'na hırsız girdi

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

CHP'nin yeni genel merkezinden sadece bir bilgisayarın çalınması şüphe doğurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Girişte bir milletvekiliyle görüşeceğini söyleyen hırsız, kimliğini bıraktı, ziyaretçi kartı aldı ve özel izin olmadan çıkılamayan dokuzuncu kata çıktı.

Dokuzuncu katta CHP İdari İşler Müdürü Gürsel Görgülü eşiyle asansöre doğru ilerliyordu. Hırsız asansörden inerken Görgülü çifti asansöre bindi.

Hırsızın ilk hedefi Görgülü'nün odası oldu. Masanın üzerinde duran dizüstü bilgisayarı alıp bir gazete kağıdına saran şüpheli, soğukkanlı bir şekilde asansöre geldi, alt kata indi ve elini kolunu sallaya sallaya akıllı(!) binayı terketti.

CHP, güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen zanlının tüm bilgilerini polise verdi. Polis çalışmaya başladı ancak akıllarda hırsızın neden sadece İdare Müdürü'nün özel bilgisayarını almakla yetindiği, başka hiçbirşeye dokunmadığı soruları kaldı.

CHP'liler açıklama yapmazken, polis kimliği belirlenen hırsızı arıyor.

CHP'ye 20 milyon YTL'ye mal olan genel merkez binasında çok amaçlı konferans salonları, modern çalışma birimleri, protokol salonları bulunuyor.

Diğer tüm özellikleriyle uzay üssünü andıran bina sadece bu yönleriyle değil, güvenlik ve teknolojisiyle de gündemdeydi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious