CHP'nin broşürü yargıya gidiyor

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

AKP, CHP tarafından hazırlanan ve "AK Parti iktidarı laik cumhuriyetin karşısındadır" ifadesinin bulunduğu broşür hakkında yargıya başvuracak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Grup Başkanvekili İrfan Gündüz, söz konusu broşürün, 'provakatif ve toplumu germe' amaçlı olduğunu ifade etti.

TBMM'de bir basın tophlantısı düzenleyen İrfan Gündüz, CHP'nin, AK Parti'ye yönelik iftira ve karalamalarla dolu bir broşür bastırdığını belirterek, bu broşürün, CHP'nin gerçekleri nasıl çarpıttığının bir örneği olduğunu kaydetti. Millet iradesiyle iktidar olamayacağını iyi bilen CHP'nin, milletin 2002 seçimlerinde iktidara getirdiği AK Parti'yi karalama çabasının girdiğini ifade eden Gündüz, bunun 'millete karşı siyasetinin' bir örneği olduğunu kaydetti.

Millete hizmet eden kadroları karalayarak, iftiralar atarak Cumhuriyete sahip çıkılamayacağını vurgulayan İrfan Gündüz, "Cumhuriyete, millete hizmet yapılarak sahip çıkılır. AK Parti'yi, 'Cumhuriyet ile rövanş hazırlığı' içinde olmakla suçlayanlar, aslında milletten rövanşı alma çabası içindedir. Çünkü, bu iftiraları atanları millet, çok partili sistemde hiç tek başına iktidar yapmamıştır. CHP, bunun için milletle kavgalıdır. AK Parti'nin Cumhuriyet ile bir sorunu yoktur. Aksine, Cumhuriyeti kuran millet iradesi bugün iktidardadır'' şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'a bu broşürle iftira edildiğinin herkes tarafından iyi bilinmesini isteyen İrfan Gündüz, Başbakan Erdoğan'a yöneltilen iftira ve hakaretlerin hukuki platformlarda sonuna kadar takipçisi olacaklarını bildirdi. İftira atanların iftira atmakla kalmayacağını ve yargı önünde hesap vereceğini dile getiren Gündüz. ''CHP'nin, aslı astarı olmayan iftiralarla dolu, tamamen provokatif, toplumu germe amacı taşıyan bir broşür dağıtmasını kınıyorum. Bu broşür, sorumlu muhalefet anlayışına sığmaz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious