CHP'nin çarşafına AKP'den hamle

CHP'nin çarşafına AKP'den hamle.9734
  • Giriş : 23.11.2008 / 20:29:00

CHP'nin 'çarşaf açılımına' AK Parti'den alternatif geliyor. Erdoğan'ın katılımı ile önümüzdeki hafta 'Uluslararası İşte Kadın Kongresi' gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin çalışmaları da hız kazandı. CHP'nin çarşaflı kadınlara yönelik siyasi açılımının tartışıldığı bir ortamda AKP'den farklı bir kadın açılımı geldi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile 27 Kasım'da gerçekleştirilecek "Uluslararası İşte Kadın Kongresi"nde, AKP yönetimi "feminist açılım" yapacak. Özellikle erkeklerin tekelindeki iş alanlarına girerek ilklere imza atan kadınlara ödül verilecek.

GÜLBEN ERGEN DE VAR

Bu kapsamda Türkiye'nin ilk kadın Emniyet Müdürü Feriha Sanerk, ilk kadın otobüs şoförü Suna Çolak, ilk FIFA kokartlı hakem Lale Orta, ilk kaptan pilot Dilek Karabağlı, Everest'e tırmanan ilk kadın dağcı Eylem Elif Maviş ve Türk sinemasının ilk kadın yapımcısı Mine Vargı'nın da aralarında bulunduğu, alanındaki öncü isimler AKP'nin "İşte Kadın" davetine olumlu yanıt verdi. Bu arada kongreye Gülben Ergen de konuşmacı olarak katılacak ve hemcinslerine "Çocuk da yaparım kariyer de" diyecek.

'AİLEYE ÖNEM VERİYORUZ'

AKP Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Annelik, evin düzeni ve aile ekonomisine katkı maharet ve tecrübe gerektiriyor. Bu yüzden kadın kolları olarak aileye önem verirken modern yaşamın şartlarına göre hayatını organize etmek isteyenleri biraraya getirmek istedik. Hedefimiz, kadının çalışma yaşamına katılımını artırmak.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*