CHP'nin dini stratejisi değişiyor! Peki CHP ne yapacak?

CHP'nin dini stratejisi değişiyor! Peki CHP ne yapacak?.9760
  • Giriş : 11.08.2007 / 17:41:00

CHP, dinsiz gibi algılanmalarının önüne geçmek için camilerde propagandaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AKP’yi dini duyguları sömürmekle suçlayan CHP, camilerde propagandaya hazırlanıyor.

Toplumda CHP’lilerin camiye gitmediği yönünde olumsuz ve yanlış bir imajın olduğunu, bunun da sandıklara yansıdığını öne süren CHP İzmir İl Başkan Vekili Zikri Dursun, özellikle cuma namazlarını kaçırmayacaklarını söyledi.

Namaz kılmak için camiye giden CHP’lilere “Rozetlerinizi takmayı unutmayın” diyeceklerini belirten Dursun strateji değişikliğinin nedenlerini anlattı. Bu propagandaya neden ihtiyaç duydunuz? AKP, CHP’yi dinsiz bir parti gibi gösterdi. Bizi topluma yanlış anlatıyorlar. Din, AKP’nin tekelinde değil. Doğruları anlatmak için camilere gidildiğinde partililerin yakalarına parti rozetini takmalarını ve CHP’nin dinsiz bir parti olmadığını anlatmalarını istiyoruz.

AKP’nin oyunlarını bozmak lazım. Ben namaz kılmam, oruç tutmam, Cuma namazına da gitmedim. Ama namaz kılıp oruç tutana da saygı duyarım. Bakın Miraç Kandili olduğu için bir sürü mesaj geliyor. Türkiye’nin bir gerçeği bu. İmamla yürümesini bilmiyorsanız öğrenceksiniz.

Bu durumda din siyasete alet edilmiyor mu?

Bir yanlış anlaşılma olmasın. Ben AKP’nin takiye yaptığını ve bizi dinsiz bir partiymiş gibi göstermesinin yanlışığını ortaya koymamız gerektiği için bunu yapmalıyız diyorum. Bakın CHP’li olup da dini vecibelerini yerine getiren pekçok insan var. Rozetle siyaset camiye girmiyor mu? Bu, dini kullanan AKP’yi camiden çıkarmak için yapılacak. Çünkü AKP’liler parti rozetleriyle gidiyorlar camiye. Cuma namazlarında imamlar aracılığı ile propaganda yapıyorlar.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious