CHP'nin İstanbul adayı Tekin mi?

CHP'nin İstanbul adayı Tekin mi?.10078
  • Giriş : 08.01.2009 / 10:12:00

CHP'de İstanbul için öne çıkan Kılıçdaroğlu ve Tekin ikilemine Baykal son verdi. Sessiz sedasız Ankara'ya giden Gürsel Tekin, Baykal'la görüştü, ikna oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP'de İstanbul için öne çıkan Kılıçdaroğlu ve Tekin ikilemine Baykal son verdi. Sessiz sedasız Ankara'ya giden Gürsel Tekin, Baykal'la görüştü, ikna oldu

Kamuoyunun merakla beklediği CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı, CHP kulislerine göre belli oldu. Bir süredir Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, partide en güçlü iki aday olarak öne çıkıyordu. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da 'Kamuoyu bu isimlerin etrafında bir bekleyiş içinde. Zevkle not ediyoruz, bir kenara koyuyoruz' diyerek dikkatleri çekmişti. Kılıçdaroğlu'nun 'Benim gönlümde Gürsel Tekin yatıyor' açıklaması üzerine gözler 'çarşaf açılımının'
mimarı Tekin'e çevrilmişti.

ANKARA'DAN AL HABERİ

Önceki gün sessiz sedasız Ankara'ya giden Gürsel Tekin, mutlu haberle İstanbul'a döndü. Her platformda 'Ben görevimin başındayım, ancak partim görev verirse o başka' diyen Tekin'i, Deniz Baykal ikna etti. Partide örgütçülüğüyle öne çıkan Gürsel Tekin'in adaylığı önümüzdeki hafta Baykal tarafından açıklanacak. Tekin seçim ofisi olarak kullanacakları bina arayışını sürdürüyor.

YÜKSELEN YILDIZ

İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, son aylarda hem CHP'de hem de kamuoyunda yükselen yıldız oldu. Partisinin uzun yıllar ihmal ettiği kesimlerle iletişim kurdu. Açılım yelpazesini esnaf odaları, sendika, sanatçı, Ermeni ve Musevi vatandaşlarla genişletti. Partisinin Anadolu illerinin il başkanlarından da Tekin'e tebrik yağıyor.

1989'da Kadıköy'den belediye meclis üyesi seçilen Tekin, 25 yaşını doldurmadığı için itirazlar sonucu mahkeme kararıyla meclis üyesi olamamıştı. 2007'de CHP İstanbul İl Başkanı seçilinceye kadar Kadıköy Belediyesi'nde encümen başkanlığı, başkan yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği görevlerinde bulunan Tekin, aynı zamanda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu'nda. 1964 Ardahan doğumlu Tekin, Erzurum Atatürk Üniversitesi mezunu.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*