CHP'nin Kanaltürk ile girdiği ilişki pahalıya mal oldu

CHP'nin Kanaltürk ile girdiği ilişki pahalıya mal oldu.42703
  • Giriş : 23.04.2008 / 10:19:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 10:19:46

CHP'nin Kanaltürk ile girdiği ilişki parti yönetimine pahalıya mal oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 3 milyon YTL'nin faturasız olması CHP yönetimini siyasi yasakla karşı karşıya getirirken iki kurum arasında da kavga başladı.

Kanaltürk, CHP'ye uzun süredir destek veriyordu. Ancak Tuncay Özkan, bu desteğin karşılığında aldığı 4 milyon YTL'yi yeterli görmedi. Önce CHP'den milletvekili seçilmek istedi, ardından partinin genel sekreterliğine talip oldu. İki önerisi de kabul edilmeyince, yerel seçimlerde Şişli belediye başkanı olmak istediğini Deniz Baykal'a iletti. Bu konuda da 'olur' alamayınca CHP'ye savaş açtı. Yeni hedefi, alternatif bir sol parti kurmak.

Baykal, 22 Temmuz seçimlerinde cumhuriyet mitinglerinin organizatörleri arasında bulunan Nur Serter ve Necla Arat'ı listeye koydu. Özkan'ın talebini ise geri çevirdi. Özkan, seçimden sonra vekil seçilemediği CHP'ye ağır eleştiriler yöneltti. Parti yönetimine girme ve belediye başkanı olma talebi de reddedilince ilişki tamamen koptu. Özkan, bir süredir 'Biz kaç kişiyiz?' adlı platformun organize ettiği konferanslarda CHP'yi hedef alıyor: "CHP'li üyeler ve gönüllüler, partinin içinde bulunduğu durumdan memnun olmadıkları gibi parti faaliyetlerinin geleceğe yönelik hiçbir şey vaat etmediğini de söylüyor. CHP kurultayında yenileşme ve yeniden yapılanma olmadığı takdirde, Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nun bir siyasi partiye dönüşmesi yönünde karar aldık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious